reklama

Samsung možná znovu zkusí Android u hodinek

Samsung možná znovu zkusí Android u hodinek
2021-02-19T18:00:40+01:00
• 19. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Trh se smartphony je v dnešní době rozdělen na dva operační systémy, přičemž Android dominuje. Druhé místo patří iOS, ale kromě toho lze najít několik dalších operačních systémů. Segment chytrých hodinek je zcela odlišný. Nabízí se poměrně široké množství modelů, přičemž zde není jeden dominantní operační systém. Samsung spadá mezi velké hráče a také si vytváří vlastní systém Tizen. Ten by ale mohl v tomto roce mírně ustoupit.

Android místo Tizenu?

Samsung svého času plánoval a také produkoval smartphony se systémem Bada, ale z projektu nakonec sešlo a společnost se soustředila na vývoj Tizenu. Ten se poměrně dobře prosadil právě na chytrých hodinkách, byť výrobce prvně použil Android Wear (dnes známý jako Wear OS). Samsung rozhodně neudělal chybu, jelikož se hodinky s Tizenem těší poměrně dobrému zájmu, ale možná se znovu dostane na Android.

Galaxy Watch 3 – klasika od Samsungu [recenze]

Spekulace kolem znovu použití systému od Googlu na hodinkách od Samsungu kolují internetem již od roku 2018. Čerstvá spekulace nyní pochází od @UniverseIce, který jako zdroj má poměrně dobrou spolehlivost. Konkrétně uvádí, že Samsung použije u dalších hodinek Android. Nezmiňuje ale přímo Wear OS, nýbrž pouze Android.

Zdroj: Dotekomanie.cz

Je tedy otázkou, jestli Samsung nakonec použije pro jedny hodinky Wear OS, nebo si vytvořil vlastní verzi Androidu. Také není jasné, co se stane s operačním systémem Tizen. Může se stát, že Samsung bude produkovat dva typy chytrých hodinek lišící se mimo jiné operačními systémy. Nebo se plánuje kompletní přechod na nějakou verzi Androidu.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Lenka

20. 2. 2021, 22:12
Android aplikace

Hurá. Snad bude i placení ????☝

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim