reklama

Dodejte starší televizi druhý dech díky jednomu ze skvělých Android TV boxů sponzorovaný článek

Dodejte starší televizi druhý dech díky jednomu ze skvělých Android TV boxů [sponzorovaný článek]2021-02-25T19:22:14+01:00
• 23. 2. 2021
6

TV boxy s operačním systémem Android TV v poslední době nabírají na větší a větší popularitě a není se vůbec čemu divit. Za velice příznivou cenu totiž můžete proměnit svou starší „hloupou“ televizi v chytrou bez jakékoliv složité operace. Stačí zakoupit například jeden z těchto Android TV boxů, zapojit jej to HDMI na vaší televizi a rázem se zní stane chytrá.

A95X MAX II

TV box A95X MAX II je pomyslně nejvyšší model z těchto tří Android boxů. Disponuje nativní podporou přehrávání až 4K videa při 60 fps ve formátu H.265, 4K rozlišení při 75 fps s pokročilým HRD, nebo až 8K video při 24 fps. O výkon se stará procesor Amlogic S905X3 se čtyřmi jádry, který je doplněný 3GB operační pamětí, pro hry je tak jako stvořený. V samotném těle je také 64GB úložiště pro vaše data, můžete jej ale rozšířit pevným diskem o velikosti 2,5 palce, v zařízení je pro něj připraven jeden volný slot.

Pro komunikaci po síti je tu připraveno jak kabelové připojení skrze Rj-45, tak i dual band WiFi (2,4 i 5 GHz). Box s televizí se pak propojuje skrze standartní HDMI. Na těle boxu se nachází ale také trojice USB 3.0, můžete tak připojit například myš a klávesnici a s trochou nadsázky tak A95X MAX II proměnit v PC s Android 9.0 TV. Pro bezdrátovou komunikaci s telefon pak nechybí Bluetooth 4.2.

A95X MAX II může být váš již za 2 327 Kč. Pokud ale použijete náš kód 5JMGWKOZ , vyjde vás na pouhých 1 737 Kč. Můžete navíc využít expedici z českého skladu s dopravou zdarma a rychlým doručením. Kupujte ZDE.

TANIX TX3

TANIX TX3 dokáže taktéž dekódovat až 8K rozlišení, pouze ale u fotografií. Video lze přehrávat maximálně v rozlišení 4K. Výkon má na starosti procesor Amlogic S905X3 společně s 4GB operační pamětí a 64GB úložištěm, které zle rozšířit paměťovými kartami.

Portovou výbavu zahrnuje jedno USB 3.0, RJ-45 pro drátové připojení do sítě a nakonec také samozřejmě HDMI pro propojení s TV. Bezdrátovou komunikaci pak zahrnuje dual band WiFi a Bluetooth.

TANIX TX3 může být váš již za 1 164 Kč. Pokud ale použijete náš kód 5KJFMQNE , vyjde vás na pouhých 921 Kč. Můžete navíc využít expedici z českého skladu s dopravou zdarma a rychlým doručením. Kupujte ZDE.

Xiaomi Mi TV Stick

Na závěr je zde také Xiaomi Mi TV Stick, který se obdobně jako Chromecast od Google zapojuje přímo to TV, nikde vás tak neruší krabička a tento „box“ je tak zcela schovaný. Díky malým rozměrům jej navíc můžete vzít kamkoliv s sebou a používat jej kdekoliv. I přes takto malou velikost je možné přehrávat až FullHD video při 60 fps.

Nechybí podpora WiFi pro komunikaci se sítí a také Bluetooth, skrze které je také propojen dálkový ovladač. O výkon se stará čtyřjádrový procesor s 1GB operační pamětí a pro vaše data je pak 8 GB úložného prostoru.

Xiaomi Mi TV Stick může být váš již za 1 112 Kč. Pokud ale použijete náš kód 5KICYLOS , vyjde vás na pouhých 847 Kč. Můžete navíc využít expedici z českého skladu s dopravou zdarma a rychlým doručením. Kupujte ZDE.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Radek Sonyk Andrisek

24. 2. 2021, 8:25

Jen doplním z uvedených zařízení splňuje certifikace pro Skylink netfix HBO lepší tv sledování tv podá tv Kuki antik tv T-Mobile tv a Slovenskou O2 tv a Horizon tv SK mago go pouze zařízení od Xiaomi mi tv stick který má android certifikat od googlu ostatní zmíněné zařízení je pouze mobilní dotyková tablet verze instalována do boxu kde je nutné ovládání aplikací pomocí kurzoru myši!

Jinak další boxy které splňují certifikace googlu a mají android tv OS systém jsou Strong srt EMATIC
Nokia streaming box
Xiaomi mi box s/
nový google Chromecast s google tv systémem

A mecool km3 km9 km1
Sencor SMP ATV1 ale bohužel bez certifikáce Netflixu protože Netflix si testuje každé zařízení a certifikace potom obdrží výrobce pokud Netflix certifikací na zařízení schválí

Další podrobné informace o této problematice najdete ve skupině facebook AndroidtvOS&android box cz sk

Honza Miksa

24. 2. 2021, 22:29
Android aplikace

To ja jsem dal TV druhý dech Enigma2 boxem, ale mozna by se mi na webové archivy taky hodil Android box. Zvládá některý z nich služby jako MYTF1 nebo VTM Go bez geoblokace?

Radek Sonyk Andrisek

24. 2. 2021, 8:05

Musím zde upozornit na důležitou věc kterou autor příspěvku nikde nezmiňuje

Denně na fóru fb skupině android tv OS android box
https://www.facebook.com/groups/3105829056146610/?ref=share

radíme lidem rozeznat android tv OS boxy s certifikací google s DRM widevine L1 pro Netflix HBO a další iptv služby bez DRM widevine L1 a operačního systému android tv OS lidem totiž aplikace pojedou pouze v SD rozlišení pro tablety a všechny stažené aplikace z mobilního google play se ovládají pomocí kurzoru myši a ovladač dobře s aplikacemi nefunguje

Prosím o zpravne popisování a informováni o produktech čtenáře děláte tím chaos mezi nezkušenými uživateli androidu boxu

Martin Lèdl

23. 2. 2021, 23:53

Snad to bude umět i apku Skylink live TV…

Radek Sonyk Andrisek

24. 2. 2021, 9:19

Z uvedených zařízení vám Skylink pojede pohodlně pouze na Xiaomi mi tv stick ale doporučil bych raději Xiaomi mi box s nebo kterýkoli jiný box kde je opravdu android televizní systém jako je v tv Philips Tcl v opačném případě by ste koupil pouze android tablet instalovány do boxu kde se vše ovládá pomocí myši protože jeto jen čistý android s tablet android systémem kde je mobilní google play a tedy i aplikace jsou určené pouze pro tablet nikoliv pro tv proto se ovládají myši a mají rozlišení v SD kvalitě určené pro tablet nikoliv HD a 4k všechno kolem tématu android boxu se dozvíte na fb skupině https://www.facebook.com/groups/3105829056146610/?ref=share

Petr Komárek

24. 2. 2021, 21:29
Android aplikace

Apka Skylink live TV není kompletní v zakoupených programech. Na satelitu jdou všechny z koupeného balíčku, ale apka ti polovičku nedá. Vyzkoušeno a po měsíci jsem přešel na sledování TV.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim