reklama

WhatsApp nebude placený, starý hoax se vrací

WhatsApp nebude placený, starý hoax se vrací
2021-01-16T07:00:46+02:00
• 16. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Komunikační platforma WhatsApp nemá příliš dobrý rozjezd nového roku. Nově znění podmínek, což se netýká EU zemí, naštvalo mnoho uživatelů a začala větší migrace na alternativní služby, které lépe nakládají s osobními informacemi. Mezi ty oblíbené patří Telegram a Signal. Změna podmínek také vyústila v žalobu proti službě WhatsApp. Aby toho nebylo málo, začala se opět šířit poplašná zpráva.

Telegram „raketově“ roste díky WhatsApp

Jen hoax

V posledních dnech pozorujeme, že lidé vyhledávají informace o zpoplatnění služby WhatsApp. Zvýšený zájem vyvolal starý známý hoax, tedy poplašná zpráva. Šíří se přes komunikační platformy a informuje, že WhatsApp bude placený od soboty. Bonusem navíc je, že pokud zprávu rozešlete 10 kontaktům, změní se vám barva loga a nebudete muset platit.

whatsapp fake zpoplatneni ernxrswxcaaknuf 576x1024x

Hoax o zpoplatnění WhatsApp; Zdroj: pooh.cz

Mohli jsme zaznamenat, že skutečně se tato informace šíří, zejména mezi neznalými. Pokud by mělo dojít ke zpoplatnění, a to jakékoliv služby, rozhodně vás o tom bude informovat na svých stránkách, případně změnou podmínek. Rozhodně se nic takového nebude jen šířit přes uživatele.

WhatsApp objasňuje pravidla soukromí po představení nových podmínek

Tento hoax zde ale není poprvé. Už se objevuje od roku 2012. Vzhledem k tomu, že pokaždé je podobný text bez jakéhokoliv odkazu, který by se snažil nalákat uživatele na podvodnou stránku, tak se dá považovat za „vtípek“. Někdo se zřejmě pěkně baví, jak uživatelé šíří něco, co není pravdivé.

Změny ve WhatsApp nahrávají konkurenci

Pravdou je, že WhatsApp v minulosti, když ještě nepatřil pod Facebook, pracoval s možností zpoplatnění, ale to již není aktuální v dnešní době.

Znění hoaxu (zdroj: hoax.cz)

Pro všechny: Malá rada, jak udržet Whatsapp ve volném režimu: V sobotu ráno bude Whatsapp zpoplatněn. Pokud máte alespoň 10 kontaktů, pošlete jim tuto zprávu. Tímto způsobem uvidíme, že jste častým uživatelem a vaše logo se zbarví modře (O) a zůstane volné. Dnes jsme o tom na TF1 nemluvili. Whatsapp bude stát 0,01 EUR za zprávu. zašlete tuto zprávu 10 lidem. Když to uděláte, světlo se změní na modré (jinak Whatsapp aktivuje fakturaci).

Zdroje: pooh.cz, hoax.cz

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Mě tu poplašnou zprávu před několika dny kamarádka poslala. Napsala jsem jí, že je to blábol a měla jsem pravdu.

Erik Bezeréti

VIP 15. 1. 2021, 23:53

Naprosto stejný hoax se už hodně dávno (možná 15 let?) šířil po ICQ. Zcela identické znění, jen rozdíl v poslední větě: „…vaše kytička se změní ze zelené na modrou…“. Nechápu, že tomu někdo věří ještě…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat