reklama

WhatsApp bude placený pro nové uživatele

WhatsApp bude placený pro nové uživatele
2013-03-19T10:36:14+02:00
• 19. 3. 2013
10

WhatsApp je multiplatformní služba na zasílání zpráv, která je rozšířena po celém světě. Nedávno bylo potvrzeno, že ji využívá více než 100 miliónů uživatelů. V současnosti je kompletně zdarma a záleží pouze na vašem mobilním připojení k internetu. I tak se jedná asi o jednoho z největších konkurentů pro staré SMS zprávy. Denně je zde posláno přes 17 miliard textových vzkazů, kde 7 miliard je příchozích a 10 miliard je odchozích zpráv.

whatsapp

Podle dostupných informací se chystá zpoplatnění WhatsApp, ale nemusíte se bát, že zničeho nic budete muset platit. Novinka se bude týkat jen nových uživatelů, takže stávající se nemusejí obávat. Zatím nebylo stanoveno přesné datum, kdy dojde k zpoplatnění služby, ale  zjevně se tak stane přednostně na platformě iOS koncem tohoto roku. Ačkoliv zde nebylo nic řečeno o dalších systémech, dá se počítat s tím, že i uživatelé androidí aplikace budou muset platit.

Jan Koum, CEO WhatsApp, trochu poodhalil celý plán zpoplatnění nizozemskému novináři, ale neuvedl přesný model. Jen bylo zmíněno, že se aplikace nebude příliš lišit od jiných zpoplatněných služeb a aplikací společnosti. V tomto případě připadají dvě varianty. První je placení jednoho dolaru za rok, ale v případě druhém je částka 0.99 dolaru již za měsíc. Nebylo vysvětleno, proč WhatsApp mění svůj model, ale je zjevné, že je zde možnost většího financování. Navíc padla zmínka i o verzi pro počítače, čímž by služba zasáhla ještě větší množství uživatelů.

Pokud se na tuto novinku podíváme z druhé strany, mohlo by se zdát, že se jedná pouze o marketingový tah, jak získat v poměrně krátkém čase spoustu nových uživatelů. Pokud si nyní pořídíte aplikaci WhatsApp,  nebudete muset v budoucnu platit. Navíc zde vznikají domněnky, že oznámení tohoto plánu souvisí s údajnou novou komunikační službou Googlu. S největší pravděpodobností zde není nějaká souvislost, ale je to minimálně trochu podezřelé.

logo-app WhatsApp Messenger Developer Zdarma iOS

logo-app WhatsApp Messenger WhatsApp Inc. Zdarma ANDROID

[winphone]whatsapp/218a0ebb-1585-4c7e-a9ec-054cf4569a79[/winphone]

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Světlík Radovan

6. 10. 2013, 10:01

Dnes došla zpráva na WhatsApp v tomhle znění „V sobotu ráno whatsapp stanou splatnými.Pokud máte alespoň 10 kontaktů poslat tuto zprávu.Tímto způsobem budeme vidět,že jste vášnivý uživatel a vaše logo bude modré,v závorce modrá tečka,a bude i nadále zdarma.(jak je uvedeno v novinkách dnes.WhatsApp bude stát 0,01€ za zprávu.Poslat tuto zprávu 10 lidem.Když kontrolka se rozsvítí modře jinak whatsapp aktivovat vyúčtování.

Tolik zpráva která mi došla,tak se chci zeptat co je to zač? hovadina,podvodná zpráva nebo fakt?!

Vasek Vanek

19. 3. 2013, 21:37

 Vzdyt je placeny uz ted. jenom je na rok zdarma po roce to chce zaplatit 20 kč, ted jsem to zrovna platil

20 Kč za měsíc nebo za rok ?? Děkuji

Tadeáš Kříž

19. 3. 2013, 21:09

Placeny pristup byl i ted pokud se nepletu. Rok zdarma a pak platit.

verze pro S60 take neni zdarma … po trech mesicich je nutne aplikaci koupit …

nechapu nepomer odchozich a prichozich zprav (neznam aplikaci, dle mne jen dalsi ‚zbytecny‘ messenger na proprietarnim protokolu)

Přemysl Vaculík

VIP 19. 3. 2013, 21:24

taky mi to je divne a proveril jsem to

Verze na iOS neni zdarma, ale za 0,99$

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat