Samsung odebere nabíječky i u dalších smartphonů

Samsung odebere nabíječky i u dalších smartphonů
2021-01-17T13:30:21+02:00
• 17. 1. 2021

Galaxy S21 Ultra; Zdroj: Samsung

2

Společnosti se snaží nastolit nejrůznější principy, strategie a celkově směřovat trh nějakým směrem. Někdy se jim to nepodaří a musí začít znovu. Mezi ty neúspěšné projekty například patří 3D displeje. Nyní zde máme nový trend, který ochuzuje balení smartphonů o nabíječky, ale jak se ukazuje, dojde k rozšíření.

Nejen nabíječku dokoupíte

Když Apple představil nové iPhony, někteří výrobci si dělali srandu, že není součástí nabíječka. I proto vznikly drobné kampaně, které poukazovaly, že oni nabízí toto příslušenství. Následně ale například Xiaomi otočilo a také odebralo toto příslušenství, konkrétně u Xiaomi Mi 11. Následně se přidal i gigant Samsung, který u letošních top modelů odebral nejen nabíječku.

Kromě toho, že Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra nemají microSD kartu, není součástí ani nabíječka. Z vyjádření společnosti Samsung vyplývá, že tento trend nebude jen u top modelů. Podobnou strategii zavede u dalších smartphonů napříč celým portfoliem. Nelze říci, že se to dotkne všech modelů. Na některých trzích bude muset dát do balení nabíječku, ale předpokládáme, že v Evropě již nebude součástí.

17 galaxy s21ultra black silver 201230074239 2500x1483x

Galaxy S21 Ultra; Zdroj: Samsung

Samsung se také obhajuje snížením elektroodpadu. Navíc do balení nebude přidávat ani sluchátka, ale to se děje už nyní. Dá se tedy očekávat, že v horizontu dvou let si budeme jen kupovat samotný smartphone a cokoliv navíc si budeme muset dokoupit.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pokud nabíječka podporuje přesně to rychlonabijeni, s jakým byl telefon vyroben. Což obvykle pravda není….každý další model má často rychlejší verzi rychlonabijeni. Nebo většinu nabíječek,které doma mám já, ještě nepodporují žádné rychlonabijeni!….kdyby se to alespoň projevilo na ceně tak,že kdyby si člověk dokoupil nabíječku, vyšlo by to alespoň cenově stejně….

Erik Bezeréti

17. 1. 2021, 14:51

Osobně s chybějící nabíječkou nemám problém. Nabíječek mám doma dost a tento krok může celkem slušně snížit množství elektro odpadu.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat