reklama

Kancelářský balík Office přichází s nativní podporou Apple M1 v nové aktualizaci

Kancelářský balík Office přichází s nativní podporou Apple M1 v nové aktualizaci
2020-12-17T17:41:24+01:00
• 18. 12. 2020

Zdroj: MacRumors

Apple letos v červnu oznámil přechod na nové ARM procesory Apple Silicon, a zároveň dal vývojářům nějaký čas předem k přípravě optimalizace aplikací. Nyní po nedávném uvedení prvních počítačů s ARM čipem Apple M1 začíná tento výrobce sklízet další ovoce. Pro mnoho lidí důležitý kancelářský balík je nyní dostupný nativně.

Office 365 přináší optimalizaci na Apple M1

Programy jako Word, Excel, PowerPoint nebo OneNote jsou tak nyní plně optimalizované pro nové procesory. Díky tomu tak již nemusí běžet v emulaci přes prostředí Rosseta, což sice nepoznáte, výkon a spotřeba baterie však v tomto režimu může být ovlivněna. V Mac App Store tak nyní naleznete tzv. Univerzální aplikaci. To znamená, že na Intel procesorech se nainstaluje klasický Intel verze a na Apple Siliconu pak nově vydaná ARM verze.

microsoft outlook for mac m1 800x468x

Zdroj: Macrumors.com

Outlook v tomto balíčku se pak dočkal také nových funkcí mezi které patří podpora iCloud účtů. Microsoft pak dále oznámil, že pracuje na nativní podpoře pro Apple M1 také u dalších aplikací, jako jsou Microsoft Teams. Tato komunikační aplikace je tak zatím jen v Intel verzi.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim