reklama

iOS 14.3 beta 1 potvrdila příchod AirPods Studio a AirTags

iOS 14.3 beta 1 potvrdila příchod AirPods Studio a AirTags
2020-11-13T14:00:07+02:00
• 13. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Apple vydal registrovaným vývojářům první betu iOS 14.3 a iPadOS 14.3, a to zhruba týden poté, co byla uvolněna verze 14.2. Novou betu si samozřejmě můžete stáhnout v případě registrovaného profilu z Apple Developer Centeru nebo skrze profil vývojáře v Aktualizace softwaru.

Prozatím se první beta soustředí na opravy chyb a vylepšení výkonu a stabilizace systému. Žádné nové převratné funkce prozatím nečekáme. I přesto, že jde v současnosti o neznámou betu, už nyní víme, že Apple chystá nová bezdrátová sluchátka.

iOS 14.3

Zdroj: MacRumors

Beta iOS 14.3 totiž odhalila ikonu s jednoduchým designem, která vyobrazuje sluchátka s velkými náušníky. To by mohlo naznačovat pokročilé práce na bezdrátových sluchátkách AirPods Studio. Dále zde máme ikony zobrazující batoh a sadu zavazadel, což naopak naznačuje brzký příchod AirTags. 

iOS 14.3

Zdroj: MacRumors

iOS 14.3 potvrzuje příchod AirPods Studio s prémiovým retro vzhledem

Jon Prosser poslední dobou poskytuje poměrně přesné podrobnosti o plánech společnosti Apple. Tentokrát nás obohatil prý již finální podobou připravovaných sluchátek AirPods Studio. Ta nabízí velké ušní klapky a polstrování ze šedé látky v horní části. Stejný materiál používá HomePod. V prodeji by měla být ale také bílá varianta. 

iOS 14.3

Zdroj: MacRumors

Apple konkrétně pracuje na dvou verzích AirPods. Jedna bude spadat do prémiové kategorie a druhá se bude zaměřovat na fitness – proto nabídne materiál s nižší hmotností. Jednoduše řečeno půjde o odlehčenou sportovní verzi. 

Celkově vzato sluchátka nabídnou retro styl s kovovými částmi. Očekává se také, že AirPods nabídnou vyměnitelná jednotlivá sluchátka a polstrování horní části, které se magneticky připevní ke konstrukci. Uživatelé by si tak mohli sluchátka různě barevně obohatit. Spolu s těmito designovými možnostmi se u AirPods Studio očekává přítomnost funkce ANC, detekce hlavy a krku, detekce orientace a další. 

AirTags ve dvou velikostech

V praxi by se mělo jednat o jakýsi chytrý přívěšek, prostřednictvím kterého budete moci najít například své klíče, a to přes mobilní aplikaci Find My. Samozřejmě tímto přívěškem budete moci dohledat i jiné předměty, jako je například peněženka, batoh a další. Kromě toho bude tento lokalizační přívěšek vybaven snadnou výměnou baterie. 

Bohužel typ baterie, který se Apple hodlá implementovat, nebyl doposud blíže specifikován. Mělo by se ale jednat o takovou baterii, kterou budete moci vyměnit i v domácím prostředí. Jak bylo již zmíněno, zařízení bude možné lokalizovat prostřednictvím aplikace Find My od Applu. Kromě toho bude zařízení vybaveno technologií Bluetooth 5.0.

AirTags

Zdroj: iDropNews

Představte si ale poměrně běžnou situaci. Nemůžete najít své klíče od bytu a vás chytá panická představa o tom, že budete muset vyměnit zámek. Díky tomuto přívěšku ale budete moci klíče jednoduše dohledat, a to přes aplikaci Najít.

Dokonce se objevila informace o tom, že by bylo možné přívěšek dohledat před rozšířenou realitu. Jednoduše byste vzali do ruky svůj iPhone a začali fotoaparátem skenovat své okolí. Na displeji by pak bylo zvýrazněno místo, na kterém se přívěšek nachází.

Další zajímavostí by měla být provázanost přívěšku s iPhonem. Telefon by vás totiž v případě oddálení se od přívěšku měl informovat push notifikací. Díky tomu budete mít šanci se pro klíče či peněženku vrátit. Přívěšek by měl být údajně představen v listopadu společně se sluchátky AirPods Studio, které budou v prodeji bude za 600 dolarů, to je cca 14 000 Kč bez DPH. 

Zdroje: macrumors.com, macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat