reklama

iFixit rozebral nejmenší iPhone 12

iFixit rozebral nejmenší iPhone 12
2020-11-17T11:40:38+02:00
• 17. 11. 2020

Zdroj: iFixit.com

Poslední žhavá novinka z dílny kalifornského Applu se konečně dostala do oficiálního prodeje. Zároveň si jej vzali na paškál technici ze známého serveru iFixit, kteří iPhone 12 Mini v evropské a americké verzi rozebrali do posledního šroubku. Nejmenší provedení poslední generace iPhonu má nakročeno k výraznému úspěchu, přičemž za sebou nechává všechny předchozí zástupce s nálepkou cenově dostupné alternativy.

Hodinářská přesnost

Pokud si dokážete živě představit sestavení strojku u náramkových hodinek z prémiového segmentu, tak asi stejně můžeme přirovnat poskládání hardwarové stránky u nejnovějšího iPhonu s přívlastkem Mini. O velkou pozornost si řekla samotná baterie (8,57 Wh), která je větší než u iPhonu SE 2020 (6,96 Wh), ale nijak nezasahuje do segmentu iPhonu 12/12 Pro (10,78 Wh). Součástka haptické odezvy Taptic Engine, reproduktory či magnet MagSafe se musel velikostně přizpůsobit zmenšené konstrukci.

Apple iPhone 12 Mini 2 1600x1200x Apple iPhone 12 Mini 3 1600x1200x

Zdroj: iFixit.com

Nicméně alespoň objektivy zadního fotoaparátu zůstaly nedotčeny, kde ovšem iFixit upozorňuje na možnou větší spotřebu energie a zákonitě zkrácenou výdrž baterie. Konečným výsledkem 6/10 kopíruje své předlohy, přičemž vícero částí je snadno vyměnitelných díky modulárnosti dílů. Ve vnitřnostech lze zpozorovat vlastní šroubky nebo zvýšenou hydroizolaci. Ta komplikuje většinu oprav z důvodu náchylnosti poškození přední/zadní stránky zařízení.

Zdroje: macrumors.com, ifixit.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat