reklama

Google má novou aplikaci Device Lock Controller

Google má novou aplikaci Device Lock Controller
2020-11-09T08:00:31+01:00
• 9. 11. 2020

Zdroj: Google

1

Google má poměrně hodně aplikací v Obchodě Play, přičemž některé jsou určeny specificky pro vybrané trhy, jiné jsou zcela experimentální. Během letních měsíců ale došlo na vydání aplikace, která se jmenuje Device Lock Controller. Samotný název napovídá, že smyslem je uzamknout a omezit zařízení.

Device Lock Controller

Pokud byste si mysleli, že aplikace je jen dalším nástrojem pro uživatele, jak zamknout mobil, nebylo by to přesné. Po nainstalování Device Lock Controller ovládne funkce mobilu právě společnost poskytující úvěry. Ta má následně možnost omezit používání mobilního telefonu a umožnit majiteli jen nouzová volání, přijímat hovory a SMS zprávy, případně některé uskutečňovat.

google device lock controller a 820x1458x google device lock controller b 820x1458x

Zdroj: 9to5google.com

Jednoduše řečeno, hlavním smyslem Device Lock Controller je předat kontrolu nad mobilem třetí straně, zejména s ohledem na splácení pohledávek. Celkem zvláštní aplikace od Googlu, ale zatím nemáme bližší informace, proč vznikla, případně co s ní Google plánuje. Vzhledem k absenci podstaty Device Lock Controller se můžeme jen domnívat, že byla aplikace vytvořena z nutnosti na nějakém trhu.

Samozřejmě je instalace jen na uživateli, ale otázkou je, jestli ho k tomu nepřiměje legislativa nějakého státu, nebo výhodnost úvěru od nějaké firmy. Do této chvíle má aplikace jen několik stažení, sotva se přehoupla od svého uvedení přes 100 stažení. Lze tedy odhadovat, že funguje ve velmi omezeném režimu a možná jen v jednom státě.

logo-app Device Lock Controller Google LLC NEZNÁMÁ ANDROID

Zdroje: gsmarena.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Brabenec

9. 11. 2020, 16:10

Pokud mám vlastní telefon bez úvazku, chci vidět společnost co mi apku nainstaluje a sám by si to naistaloval pouze dement. V opačném případě, viz. telefonní společnosti v USA a jejich pronajaté přístroje budíž. Zaplať Pánbu že u nás se to o fous neujalo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim