reklama

Google Asistent se naučil zpracovat wellness data aplikací třetích stran

Google Asistent se naučil zpracovat wellness data aplikací třetích stran
2020-11-27T13:30:10+02:00
• 27. 11. 2020

Zdroj: Home-Automations.net

6

V roce 2020 nabralo slovo wellness zcela nový význam. Kvůli koronavirové pandemii jsou lidé mnohem více doma a mají tak méně pohybu, a proto je důležitá nejen psychická, ale také fyzická kondice. Toho si velmi dobře vědom také Google, a proto do svého Asistenta přidává podporu, která umožní pracovat s daty aplikací třetích stran, které sledují vaši kondici.

Fitbit jako první vlaštovka, další ve frontě

Podle serveru Android Police je právě společnost Fitbit první vlaštovkou, která již nyní umožňuje propojit svá data s Google Asistentem, ale s velkou pravděpodobností jistě ne poslední. Po propojení s daty z Fitbit naleznete v aplikaci Asistenta novou sekci Wellness, ve které jsou všechna spárovaná data, jako například informace o spánku, vaše aktivity, srdeční tep a podobně. V budoucnu se také počítá s ovládání hlasem, takže se můžete svého Asistenta například zeptat, jak dlouho a jak dobře jste spali a aplikace vám následně ukáže podrobná data o vašem spánku.

Google Fitbit Wellness5 568x1200x Google Fitbit Wellness 3 568x1200x Google Fitbit Wellness 1 568x1200x

zdroj: xda-developers.com

Android Police poznamenává, že Assistant je momentálně schopen načíst pouze informace o spánku, ale další data by měla být brzy také podporována.  Zdá se tedy, že tato funkce přichází v “kouskovém” vydání, takže nebude současně dostupná všem uživatelům.

To, že je Fitbit první službou třetí strany, která podporuje Google asistenta, není překvapením. Google dříve souhlasil se získáním fitness společnosti, ačkoli tato dohoda stále čeká na schválení regulačními orgány. Fitbit také nedávno přinesl podporu Google Asistenta do svých chytrých nositelných zařízení. Google mezitím dříve uvedl, že doufá, že vytvoří “přesvědčivá zařízení”, jakmile bude uzavřena dohoda s Fitbitem. Až budou tato zařízení vyrobena, uživatelé bezpochyby uvidí mnohem větší smysl v integraci Fitbit s Asistentem. Pokud by to však nestačilo, Google Fit nedávno prošel zásadní generální úpravou domovské obrazovky, která zahrnuje údaje o spánku z aplikací a zařízení třetích stran.

Google Fit dostává nové možnosti a mírnou změnu vzhledu

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Tomáš Frühauf

29. 11. 2020, 10:39
Android aplikace

Abych napsal nějaký věcný komentář oproti ostatním… Škoda že WearOS/Google Fit neumí sledovat spánek nativně.

Roman Praslička

VIP 27. 11. 2020, 22:29
Android aplikace

Tak se naučte Anglicky ???? já teda nemam problém na něj anglicky mluvit

Václav Mynařík

28. 11. 2020, 13:05
Android aplikace

Jasně, rada nad zlato. ????

Roman Praslička

VIP 28. 11. 2020, 13:18
Android aplikace

No a co, asistent není jediný kde je potřeba angličtina…

david henžel

27. 11. 2020, 18:16
Android aplikace

K ničemu když neumí český!!!

jaroslav melena

27. 11. 2020, 14:48

Ale dodnes se nenaučil česky….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim