reklama

Facebook usnadňuje darování nezbytných věcí těm, kteří to potřebují

Facebook usnadňuje darování nezbytných věcí těm, kteří to potřebují
2020-11-27T18:00:21+01:00
• 27. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dovolená, pro někoho být to může být volný čas pro rekreaci, pokud je však nedobrovolná, zas tak příjemný čas to být nemusí. Přidejme k tomu pandemii koronaviru a nadcházející zimu a některým lidem to už může působit nemalé problémy. Pro tyto případy přichází Facebook s řešením, aby umožnil svým uživatelům pomáhat si navzájem. Do sekce Nápověda pro komunitu přidává novou funkci Drive, která vám a vašim přátelům usnadní sbírání jídla, oblečení a dalších důležitých věcí pro ty, kteří je potřebují.

Solidární krok od Facebooku

Ikona v horní části hlavní stránky nápovědy pro Komunitní pomoc vám umožňuje požádat o pomoc nebo ji nabídnout. Jakmile je disk vytvořen, můžete do něj přispět klepnutím na další snadno vyhledatelnou ikonu. Stejně jako crowdfundingová kampaň má v horní části indikátor průběhu, který vám sděluje, jak blízko je Drive k dosažení svého cíle. Facebook vám také dává možnost kontaktovat osobu, která vytvořila disk prostřednictvím Messengeru. Společnost v současné době zavádí tuto funkci pro vybrané uživatele v USA a slibuje, že bude v příštích týdnech k dispozici v celé zemi.

facebook charita 640x400x

zdroj: engadget.com

 

 

V budoucnu budete mít také možnost sdílet příspěvky, které vyzývají lidi, aby darovali neziskové charitě, přímo na své zdi, přičemž  celá darovaná suma půjde dané organizaci. Společnost uvedla, že bude mít více informací o tom, jak to bude fungovat. Zatím víme pouze to, že platby budou zpracovány prostřednictvím služby Facebook Pay.

Charita je pouze jeden ze způsobů, jakými se snaží společnost Facebook lidem pomoci. Giving Tuesday letos vychází na 1. prosince a Facebook si pro tuto příležitost přichystala hned 7 mil. dolarů, které rozdá americkým neziskovým organizacím.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim