reklama

Disk Google bude umět otevírat šifrované soubory

Disk Google bude umět otevírat šifrované soubory
2020-11-12T15:46:02+01:00
• 13. 11. 2020

Zdroj: Google

V době naprostého chaosu, který způsobila zdravotnická krize COVID-19, se hackeři ještě více snaží získat přístup k datům uživatelů. Ačkoliv neexistuje asi 100% bezpečný způsob, jak ochránit data, uchování citlivých dat v šifrovaných souborech není minimálně proti ničemu. 

Disk Google přinese další vrstvu zabezpečení

Některé komerční cloudové služby, jako je třeba Disk Google, však takový typ šifrování nepodporují. To by se ale mohlo změnit, prozatím alespoň u zmíněné služby od Googlu. Ve verzi 2.20.441.06.40 aplikace pro Android se objevil nový kód, který naznačuje příchod podpory pro otevírání šifrovaných souborů. Bohužel prozatím kód neodhaluje bližší podrobnosti.

Disk Google

Zdroj: TheNextWeb

Nabízí se tedy řada otázek, na které neznáme odpovědi. Například, umožní Disk Google šifrovat a dešifrovat soubory real-time? Bude funkce k dispozici pouze v aplikacích? Bude si muset uživatel šifrovaný soubor stáhnout, aby jej mohl přečíst?

Nutno podotknout, že otevíráním šifrováných souborů by si Google polepšil z pohledu bezpečnosti. V současnosti je právě bezpečnost velkým tématem. Například Apple na tuto část tlačí maximální důraz. 

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim