reklama

Chytré hodinky mohou být v budoucnu poháněny vaším pohybem

Chytré hodinky mohou být v budoucnu poháněny vaším pohybem
2020-11-10T18:00:49+01:00
• 10. 11. 2020

Zdroj: AndroidAuthority.com

Chytré hodinky mají postupem času neustále lepší a lepší výdrž na baterii, ale dříve či později si stejně řeknou o nutnost doplnit energii ze sítě. Napadlo vás někdy, že je nebudete muset a vydrží stejně dlouho jako hodinky „hloupé“? V tomto směru se dost možná blýská na lepší časy.

Samodobíjení díky lidskému pohybem

Automatické mechanické hodinky naživu svým pohybem udržet můžete, u těch chytrých to možné není a je jen otázkou času, kdy budou potřebovat nabít. To se však může nadobro změnit, jelikož vědci z Čínské univerzity v Hongkongu vyvinuli technologii (na obrázku níže), která udrží chytré hodinky naživu jen díky pohonu lidským pohybem.

smartwatch powered by human movement 1340x754 1340x754x

zdroj: androidauthority.com

Průlom se točí kolem energetického kombajnu s magnetickým frekvenčním měničem, který zesiluje výstup desetkrát na 1,74 mW. Pohybem ruky tedy můžete získat dostatek energie abyste mohli dodávat energii displeji hodinek, procesoru a funkcím sledování zdraví, jako je snímač srdeční frekvence. Množství dodávané energie by tak záviselo na vaší aktivitě, aktivní cvičení by tedy bylo mnohem efektivnější než jen v klidu sedět. Nemusíte také dělat kompromisy ohledně velikosti hodinek, jelikož kombajn zabírá pouze 0,3 čtverečního palce.

Chytré hodinky poháněné lidským pohybem by mohly mít mnohem více výhod než jen pohodlí. Mohlo by to pomoci životnímu prostředí snížením potřeby baterií a také menšímu odběru elektrické energie. Kombajn je také jednodušší a cenově dostupnější než u běžných inteligentních hodinek a narozdíl od mechanických hodinek se zde nenachází žádné převody, které by zvyšovaly tření nebo by se mohly poškodit.

Než se tato technologie dostane do masové výroby, bude to samozřejmě nějakou dobu trvat, ale už jenom její existence je určitě velice vítána. Jednou tedy snad přijde doba, kdy naše chytré hodinky vydrží nabité neomezeně dlouho, a to jen díky našemu pohybu.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim