reklama

Chrome 87 přichází, je rychlejší, úspornější a nabízí pár novinek

Chrome 87 přichází, je rychlejší, úspornější a nabízí pár novinek
2020-11-17T20:57:13+02:00
• 18. 11. 2020

Zdroj: Google

2

Ještě před koncem tohoto roku jsme se dočkali nové verze webového prohlížeče od Googlu. Chrome 87 dle společnosti přináší největší změnu „pod kapotou“, jelikož se docílilo zrychlení a také úspory energie na mobilních zařízeních s podporovanými systémy.

Chrome 87

Již v červenci jsme vás informovali, že Chrome si pohrává se zrychlením a úsporou energie, ale jednalo se jen o experimentální funkcí. Chrome 87 ji získává ve stabilní podobě. Jednoduše řečeno, Chrome nyní bude upřednostňovat aktuální tab, tedy webovou stránku, s kterou pracujete. Ostatní mírně omezí a nastaví jim limity ve využívání systémových prostředků. Díky tomu dojde až k pětinásobnému snížení zatížení procesoru, což přinese také úsporu ve spotřebě energie. Google uvádí, že by tato změna mohla přinést až o 1,25 hodiny více provozu, ale vše bude záležet samozřejmě na využívání uživatelem.

Chrome 87 se spouští o 25 % rychleji a načítání stránek se zlepšilo o 7 %. Také máme pozorovat úsporu ve spotřebě energie a také nižšímu zatížení operační paměti. Zde ale není nějak přesný. Chrome pro Android navíc dostal funkci, díky které návrat na předchozí stránku bude instantní díky využití mezipaměti.

Co se týče verze pro počítače, tak se přibyla novinka umožňující vyhledávání napříč otevřenými stránkami. Také samotný adresní řádek dostal navíc možnost vyhledávání konkrétní položky v rámci nastavení prohlížeče.

Screenshot 1 675x455x USE Chrome TabSearch Stillmax 1000x1000 1000x1000x

Zdroj: Google

Chrome pro počítače se navíc dočká nové uvítací stránky, kde bude prohlížeč ukazovat karty s nabídkou hledaných položek a jiného obsahu, který by se mohl hodit konkrétnímu uživateli. Zřejmě se tak jedná o přípravu na chystané reklamy. Výhodou je, že bude možné tuto funkci vypnout.

Chrome KeywordAsset Cards V6 01max 1000x1000 1000x563x

Zdroj: Google

V případě aplikací pro smartphony se například dočkáme podpory ovládání například zoomu při využívání kamer, ale zde bude záležet na vývojářích stránek a aplikací, jestli toto využijí. iOS verze dostane možnost automatického vyplňování uživatelských údajů v prohlížeči i v aplikacích. Verze pro desktop dostává také vylepšenou čtečku PDF souborů. V rámci bezpečnosti už nebude možné stahovat soubory skrze nezabezpečené spojení na zabezpečených stránkách.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Chrome na androidu totální katastrofa nic zasekanějšího není jak Chrome..Aktualizaci chodí na zlepšení ale co myslí zlepšení výkonu???

Ondra Kalousek

18. 11. 2020, 9:38
Android aplikace

Vypadá to pěkně, ale i tak mě to od Firefoxu neodláká.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim