reklama

Apple a Google vstupují do aliance k vývoji 6G sítě

Apple a Google vstupují do aliance k vývoji 6G sítě
2020-11-17T09:30:27+02:00
• 17. 11. 2020

Zdroj: Appleworld.pl

Severoamerická obchodní skupina s názvem Next G Alliance do svých řad tentokrát vítá dva největší technologické giganty, kteří teprve nedávno představili první zástupce podporující sítě 5G. Založené seskupení firem má začít zkoumat možnosti další v pořadí 6. generace bezdrátové sítě. V každém případě první nasazení je od nás momentálně více než na míle vzdálené.

Hudba budoucnosti

Sítě 6G mají být rychlejší o 100 až 500násobek oproti současnému 5G, čehož nepochybně v budoucnu využijí jak Apple, tak Google. Jedním z důvodů ke vzniku tohoto seskupení je fakt, že Spojené státy příliš nevěří urovnání vztahů s Čínou. Ta již nedávno do vesmíru vyslala satelit, který testuje datové rychlosti na frekvencích 6G sítě. Navíc existují obavy k rozdílným standardům v USA/Číně a tím ke zpomalení globální expanze. Zařízení by nebyla kompatibilní na cizích frekvencích 6G.

gsmarena 000 727x484x

Zdroj: gsmarena.com

Úvodní schůze Next G Alliance proběhne v nejbližších dnech a povede ji organizace ATIS (Aliance pro telekomunikační průmyslová řešení). Účastnit se jí budou například zástupci z firmy jako jsou AT&T, Cisco, Ericsson, Facebook, Hewlett Packard Enterprise, Intel, LG Electronics, Microsoft, Nokia, Qualcomm, Samsung, T-Mobile, Verizon. Každopádně dříve než za 10 let se 6G sítě údajně nedočkáme.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat