reklama

Apple chystá změny u Touch Baru pro MacBook Pro

Apple chystá změny u Touch Baru pro MacBook Pro
2020-11-30T11:30:43+01:00
• 30. 11. 2020

Očekává se, že společnost Apple hodlá v průběhu příštího roku představit nové aktualizované MacBooky. Ty budou s největší pravděpodobností vybaveny čipovou sadou Apple Silicon. O čem ale dosud nebyla řeč, je Touch Bar. 

Apple přidá novou technologii pro Touch Bar

Americký úřad pro patenty a ochranné známky zveřejnil novou patentovou dokumentaci. Ta odhalila přípravy nového Touch Baru, který bude v podstatě totožný s tím současným, jediný rozdíl bude přítomnost technologie Force Touch. Ta dokáže identifikovat tlak dotyku na obrazovce a na základě toho provádět různé akce. 

Apple

Zdroj: Gizmochina

Tato technologie se poprvé objevila na Apple Watch, následně dorazila do trackpadu uvnitř MacBooku (psal se rok 2015). Apple ji ale implementoval také do iPhone 6s, kde byla známa jako 3D Touch. 

Je tedy jasné, jakým způsobem Apple chce, aby uživatelé v budoucnu Touch Bar používali. Pokud nevíte, co Touch Bar je, jedná se o malý interaktivní OLED pásek na klávesnici u modelů MacBook Pro. Nový patent také potvrzuje, že Touch Bar tu s námi ještě pár let bude, a to i navzdory negativním ohlasům od majitelů. Ti si zpravidla stěžují na náhodné dotyky. 

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim