reklama

Apple chystá změny u Touch Baru pro MacBook Pro

Apple chystá změny u Touch Baru pro MacBook Pro
2020-11-30T11:30:43+01:00
• 30. 11. 2020

Očekává se, že společnost Apple hodlá v průběhu příštího roku představit nové aktualizované MacBooky. Ty budou s největší pravděpodobností vybaveny čipovou sadou Apple Silicon. O čem ale dosud nebyla řeč, je Touch Bar. 

Apple přidá novou technologii pro Touch Bar

Americký úřad pro patenty a ochranné známky zveřejnil novou patentovou dokumentaci. Ta odhalila přípravy nového Touch Baru, který bude v podstatě totožný s tím současným, jediný rozdíl bude přítomnost technologie Force Touch. Ta dokáže identifikovat tlak dotyku na obrazovce a na základě toho provádět různé akce. 

Apple

Zdroj: Gizmochina

Tato technologie se poprvé objevila na Apple Watch, následně dorazila do trackpadu uvnitř MacBooku (psal se rok 2015). Apple ji ale implementoval také do iPhone 6s, kde byla známa jako 3D Touch. 

Je tedy jasné, jakým způsobem Apple chce, aby uživatelé v budoucnu Touch Bar používali. Pokud nevíte, co Touch Bar je, jedná se o malý interaktivní OLED pásek na klávesnici u modelů MacBook Pro. Nový patent také potvrzuje, že Touch Bar tu s námi ještě pár let bude, a to i navzdory negativním ohlasům od majitelů. Ti si zpravidla stěžují na náhodné dotyky. 

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat