reklama

Aplikace Zprávy od Googlu se naučí plánovat odeslání nejen SMS

Aplikace Zprávy od Googlu se naučí plánovat odeslání nejen SMS
2020-11-04T15:00:24+01:00
• 4. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aplikace Zprávy od Googlu byla ještě donedávna určena jen pro běžné SMS zprávy, případně MMS. Google ale zavedl podporu RCS, což je unifikovaný komunikační protokol, díky kterému lze Zprávy využívat jako běžný chat, přičemž je potřeba jen internetové připojení. S tím ale také došlo na integraci pokročilejších funkcí. V dohledné době se dočkáme možnosti plánování.

Google obchází české operátory, postupně zavádí RCS

Plánování SMS a zpráv

Podařilo se objevit, že Google momentálně na malém počtu uživatelů začíná testovat celkem užitečnou funkci, která dovolí naplánovat odeslání SMS, MMS či běžné zprávy na konkrétní datum a čas. Budete tak moci si připravit vše potřebné a mobilní telefon, respektive aplikace se postará o odeslání ve stanovený čas.

El9QguCVoAE mxR 945x2048x El9QhFaU8AMOLxV 945x2048x

Zdroj: @besaireddy

V tuto chvíli, ačkoliv máme k dispozici beta verzi, nemůžeme novinku vyvolat. Zřejmě dochází k postupnému testování na malém počtu uživatelů. Můžete si ale otestovat, jestli patříte mezi ně. Při napsání zprávy stačí následně podržet prstem na tlačítku odeslat. Mělo by se vám ukázat dialogové okno s předvolenými časy, jak jste zvyklí například u aplikace Gmail. Po výběru stačí potvrdit přes tlačítko uložit. Ikona SMS tlačítka se změní, respektive zde uvidíte malé hodiny navíc.

Otázkou je, jestli tuto funkci Google zavede také do webové verze. Rozhodně možnost plánování by zde byla daleko užitečnější, jelikož byste si vše mohli pohodlně nachystat a aplikace by se postarala o odeslání. Kdy se novinka ukáže u všech uživatelů, není zatím známo.

logo-app Zprávy pro Android Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroje: androidcentral.com, twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim