reklama

Aplikace Google Zpr├ívy a Duo nebudou dostupn├ę pro necertifikovan├ę mobily aktualizov├íno

Aplikace Google Zpr├ívy a Duo nebudou dostupn├ę pro necertifikovan├ę mobily [aktualizov├íno]
2021-01-24T19:25:00+02:00
ÔÇó 24. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Aktualizováno 24. 1.

P┼Öed n─Ťkolika dny jsme v├ís informovali, ┼że aplikace Google Zpr├ívy pro zas├şl├ín├ş SMS, MMS a RCS nebude od b┼Öezna dostupn├í pro necertifikovan├ę smartphony. To se dotkne zejm├ęna majitel┼» nov─Ťj┼í├şch Huawei a Honor za┼Ö├şzen├ş bez pat┼Öi─Źn├ę certifikace od Googlu. Ukazuje se, ┼że podobn├Ż osud bude i u aplikace Duo. Ta v nejnov─Ťj┼í├ş verzi ve sv├ęm zdrojov├ęm k├│du obsahuje podobn├Ż text jako aplikace Zpr├ívy.

O─Źek├ív├íme, ┼że tyto zm─Ťny souvis├ş s masivn─Ťj┼í├şm uvoln─Ťn├şm podpory za┼Ö├şzen├ş i aplikac├ş Zpr├ívy a asi tak├ę Telefon. Pr├ív─Ť u druh├ę jmenovan├ę se o─Źek├ív├í zp┼Ö├şstupn─Ťn├ş, p┼Öi─Źem┼ż se chyst├í i mo┼żnost nahr├ív├ín├ş hovor┼».

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 20. 1.

Google se v posledn├ş dob─Ť soust┼Öe─Ćuje na aplikaci Zpr├ívy pro pos├şl├ín├ş SMS, MMS a tak├ę nab├şzej├şc├ş RCS technologii. Nap┼Ö├şklad se chyst├í funkce pro automatick├ęho smaz├ín├ş jednoho typu SMS, p┼Ö├şpadn─Ť se nab├şdne funkce pro pl├ínovan├ę odesl├ín├ş. Nejd┼»le┼żit─Ťj┼í├ş novinkou je ale zaveden├ş podpory pro ┼íifrovanou komunikaci v r├ímci RCS komunikace, ale zde doch├íz├ş k pozvoln├ęmu zav├íd─Ťn├ş. Nyn├ş se ukazuje, ┼że aplikace kv┼»li tomu nebude dostupn├í na n─Ťkter├Żch smartphonech.

Google Zpr├ívy zp┼Ö├şstup┼łuj├ş reakce a roz┼íi┼Öuj├ş zabezpe─Źen├ş

Hlavn─Ť Huawei a Honor?

Z┼Öejm─Ť kv┼»li mo┼żnosti ┼íifrovan├ę komunikace je nutn├ę, aby za┼Ö├şzen├ş, na kter├ęm je aplikace Googlr Zpr├ívy, bylo v├şce zabezpe─Źeno a tak├ę ov─Ť┼Öeno. Google konkr├ętn─Ť uv├íd├ş, ┼że aplikace nebude fungovat na necertifikovan├Żch za┼Ö├şzen├şch od 31. b┼Öezna tohoto roku. Pro v─Ťt┼íinu u┼żivatel┼» smartophon┼» by se mohlo jednat o nepodstatnou informaci, pokud maj├ş b─Ť┼żn├ę dostupn├ę Google Slu┼żby. Respektive, pokud dan├Ż smartphone p┼Öi┼íel s nimi v z├íkladu.

google Telefon 5117x2881x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sice Google jen uv├íd├ş, ┼że aplikace Zpr├ívy bude podporovan├í jen na certifikovan├Żch za┼Ö├şzen├ş, ale vypl├Żv├í z toho jedna skute─Źnost. Je┼ít─Ť p┼Öed n─Ťjakou dobou byste museli dlouho hledat smartphone, kter├Ż by nepro┼íel certifikac├ş. To ale ji┼ż nen├ş p┼Ö├şpad novinek od Huawei. Modely, kter├ę jsou nov─Ť dod├ívan├ę jen s HMS a AppGallery bez Google slu┼żeb nemaj├ş certifikaci, tak┼że ani po nainstalov├ín├ş aplikace a p┼Ö├şpadn─Ť do┼Öe┼íen├ş Google Play Slu┼żeb nebude aplikace Zpr├ívy fungovat.

To sam├ę se t├Żk├í i model┼» Honor, ale u nich se bl├Żsk├í na lep┼í├ş ─Źasy, jeliko┼ż zna─Źka byla prod├ína a v tuto chv├şli se ┼Öe┼í├ş n├ívrat Google slu┼żeb s kompletn├ş nab├şdkou aplikac├ş. Prvn├şm takov├Żm modelem asi bude Honor V40, p┼Ö├şpadn─Ť nov─Ť ozna─Źen├ş jako Honor 40.

logo-app Zprávy pro Android Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroje: 9to5google.com, 9to5google.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Daniel Rokos

25. 1. 2021, 5:51
Android aplikace

To je dob┼Öe ─Ź├ş┼łane.A m├şsto nich si tam nat├íhni jinej ┼ímejd????????????

To byly prvn├ş dv─Ť aplikace, kter├ę jsem z telefonu vymazal a nahradil aplikacemi mnohem l├ępe pou┼żiteln├Żmi.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim