reklama

Aplikace Endomondo letos končí, nabízí se alternativa

Aplikace Endomondo letos končí, nabízí se alternativa
2020-11-08T19:30:56+01:00
• 8. 11. 2020

Zdroj: Endomondo

8

S příchodem smartphonů a nejrůznější chytré elektroniky se objevily služby podporující fitness výkony uživatelů. Mezi ty nejstarší a poměrně populární patří Endomondo, které vzniklo již v roce 2007. Po osmi letech fungování byla služba odkoupena společností Under Armour přibližně za 85 milionů dolarů. Bohužel Endomondo končí.

Konec služby Endomondo

Pokud byste si mysleli, že bude dostatek času, tak vše proběhne ještě letos. Majitel této služby a aplikací ukončí Endomondo k 31. prosinci 2020. Po tomto datu přestanou minimálně fungovat synchronizační služby, ale není jasné, jestli i samotné aplikace budou nepoužitelné.

Co se týče uživatelů placené verze, tak jim bude zrušeno členství již 30. listopadu, přičemž do konce prosince budou mít dostupné všechny funkce. Pokud tedy používáte tuto službu, je na čase se podívat po nějaké alternativě. Under Armor ale vybízí k využití sesterské služby MapMyRun.

phones4ebda766c74a8b2db1ac836bfaf88650 430x464x

Zdroj: Endomondo

Je zde sice nástroj na převod informací pod novou službu, ale ten nevypadá nějak jednoduše a bude potřebovat trochu více času. Nebude stačit zmáčknout jedno tlačítko na přenos. Navíc nedojde k přenosu osobních úspěchů, tréninkových plánů, přátel, výzev, závazků, příspěvků, komentářů a obrázků. Pro migraci části dat do MapMyRun navštivte oficiální stránku.

logo-app Run with Map My Run MapMyFitness, Inc. Zdarma ANDROID logo-app Map My Run by Under Armour GPS Running & Workout Tracker iOS

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Klinkovsky

28. 4. 2021, 8:39

Co podpořit český projekt http://www.photonhero.cz, nabízí trackování aktivit, vlastní výzvy, týmy a mnohé další.

Martin Vítek

12. 11. 2020, 10:36

Sports-Tracker sice vypadá pěkně, ale synchronizaci s garminem nenabízí. Já zatím spároval s mapmyfitness (mám map my ride), ale to prostředí se mi příliš nelíbí. Endomondo používám od r. 2013, takže mě to dost mrzí. Snad se najde vhodná apka, kam půjde historie naimportovat

Roman MARTINI

9. 11. 2020, 23:43

Aplikace POLAR BEAT plně nahradí Endomondo, je česky včetně českého hlasového doprovodu a zdarma. Sporty má snad všechny. Zkuste a uvidíte zda vám vyhovuje.

Myslím že velmi dobrá aplikace je Samsung Healt..

Vit Semenec

9. 11. 2020, 12:16

Také jsem si nainstaloval asi 6konkurenčních programů a pro použití zdarma se mě nejvíce líbil Sports-Tracker. Kdo má hodinky od Garmina, bude používat jejich program. Pro offline použití do mobilu je nejlepší Locus Pro, ale je třeba se s ním sžít a upravit si menu podle sebe. On toho ten program umí strašně moc a monitoring sportovních aktivit je jen jedna z mnoha jeho funkcí.

Jan Cicálek

9. 11. 2020, 7:26
Android aplikace

Nějak to dál řešit nebudu, i když nezakrývám, že je to velké zklamání. Vyjma app Strava kterou už používám se tak vrátím ke kořenům a opět začnu používat Sports-Tracker kam už jsem si exportoval z Endomonda všechna data.

Jindřich Čeladín

11. 11. 2020, 20:23

Ahoj, prosím tě, jak se ti podařilo přenést všechna data z Endomodo do Sports-Trackeru? Mně to jde pouze po jednotlivých workoutů, ale ne vše najednou. Díky

Miroslav Růžička

VIP 8. 11. 2020, 20:59

Tak to je pro mě smutná zpráva, Endomondo používám už přes 5 let :/
Nicméně dalo se to očekávat, poslední rok na aplikaci ani nesáhli a už tam bylo dost problémů (třeba s přihlašováním)…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim