reklama

Snapdragon 732G představen, moc změn se neodehrálo

Snapdragon 732G představen, moc změn se neodehrálo
2020-08-31T19:16:41+01:00
• 1. 9. 2020

Zdroj: Droidlife

V dubnu minulého roku společnost Qualcomm představila sérii nový procesorů v podobě Snapdragonu 730, 730G a 665. Nějakou dobu se objevovaly spekulace kolem nástupce herního procesoru označovaného písmenem G. Dnes firma konečně představila Snapdragon 732G.

Snapdragon 732G

Pokud byste očekávali drastické změny mezi procesory Snapdragon 730G a Snapdragon 732G, asi budete zklamáni. Rozdíly ve specifikacích nejsou nějak výrazné. Qualcomm provedl úpravy v rámci taktovací frekvence a také poupravil grafický čip. V podstatě se jedná o rychlejší verzi původního modelu.

Zdroj: Qualcomm

Novinka Snapdragon 732G podporuje až 8 GB operační paměti a disponuje modemem Snapdragon X15 LTE. Součástí jsou také čipy Hexagon 688 DSP a Spectra 350 ISP pro zpracování obrazu a zvuku. Qualcomm také zakomponoval  Qualcomm Snapdragon Elite Gaming pro vylepšení výkonu při hraní her. Zde by měli hráči ocenit například vylepšené HDR nebo upravené podání barev pro hry.

Maximální taktovací frekvence se zastavila na 2,3 GHz a grafika má nabídnout o 15 % více výkonu. Další úpravy mají přinést vylepšení spotřeby. Tato novinka nebude k dispozici v 5G variantě. Novinka by měla zamířit v dohledné době do herních smartphonů střední třídy, přičemž se spekuluje, že mezi prvními bude model od společnosti Poco.

Zdroje: androidpolice.com, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim