reklama

Hudba Google Play – poslední aktualizace před koncem

Hudba Google Play – poslední aktualizace před koncem
2020-09-14T09:30:32+01:00
• 14. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

6

Google měl nějakou dobu dvě služby na streamování hudebního obsahu, ale již došlo k rozhodnutí, že v následujících dvou měsících dojde k ukončení Hudby Google Play. Dále bude udržovat Youtube Music, kde je možné si zaplatit vyšší verzi a mít Youtube celkově bez reklam a s dalšími bonusy. I tak jsme se dočkali aktualizace původní aplikace Hudba Google Play.

Hudba Google Play

S největší pravděpodobností se jedná o poslední aktualizace aplikace. K dispozici je verze 8.26, která dostává jednu novinku navíc. V samotném nastavení se skrývá možnost export místních playlistů. Po kliknutí dojde k uložení do zařízení na místo/storage/emulated/0/playlist-export ve formátu .m3u.

2020 09 13 142344 1440x2960x 2020 09 13 142403 1440x2960x 2020 09 13 142414 1440x2960x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud jste používali jen cloudové možnosti aplikace, není potřeba nic takového dělat. K přenosu na Youtube Music postačí migrační nástroj, který byl představen před nějakým časem. Nová funkce je cílena na ty, kteří používali aplikaci Hudba Google Play k přehrávání lokálních souborů a vytvářeli si seznamy skladeb. Díky nové funkci si mohou své seznamy přenést jinam.

Google začíná ukončovat službu Hudba Play [aktualizováno]

Jak je vidět, Google neudělal z celého procesu rychlou událost. Dává si na čas a hlavně k ukončování dochází pomaleji. Zatím například není stanoven termín, kdy přesně přestane Hudba Google Play zcela fungovat. Rozhodně se tak stane tento rok.

logo-app Hudba Google Play Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app YouTube Music - Stream Songs & Music Videos Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Honza Miksa

15. 9. 2020, 8:18

YTM ma problémy s tím že sesypava dohromady playlisty YT a YTM, tedy jsou všechny videa v jednom playlistu (i oprava záchodu)

Vojtech Sobotka

14. 9. 2020, 18:02

Nefunguje poradne v android auto – nelze ovladat hlasovym ovladani (ani v eng) – vyjadreni google – cz neni podporovana oblast – GPM funguje vpohode… Spousta skladeb neni dostupna, napr. pul soundtracku django unchained… Poradne nefunguje shuffle a playlisty obecne… Zabiji funcni vychytanou apku a nechaji kulhajici zombii ktera to ted hrala druhe housle…

Aleš Černý

14. 9. 2020, 15:24

Dobrý den,
nikde se v rámci ukončování GPM (HGP) moc nemluví o funkcionalitě stahování skladeb/alb ve formátu MP3, nyní je možné si skladby zakoupit i bez placení měsíčního předplatného a bez jakékoliv ochrany stáhnout na lokální disk. Vím, že v YTM je možnost offline poslechu, ale předpokládám, že skladby nebude možno exportovat mimo aplikaci YTM a navíc se stažení musí po 30 dnech obnovit. nevíte prosím někdo, zda Google plánuje prodej MP3 souborů v nějaké formě zachovat?
Díky.

Přemysl Vaculík

VIP 14. 9. 2020, 15:25

Zatím nebylo nic kolem toho řečeno. Odhaduji, že se to ani neplánuje.

Honza Miksa

15. 9. 2020, 8:23

Na legální nákup nechráněné hudby mám lepší řešení a to že stále používám CD. Ono se taky může stát že tato téměř zapomenutá technologie bude brzo jediným zdrojem nechráněné hudby. Pro čistě online variantu je možné použít nějaký Youtube downloader

Ja som už úplne prešiel na YT Music a zatiaľ spokojnosť… Spotify mal lepšie playlisty, ale mať YT bez reklám + Neobmedzenú hudbu u mňa vedie…

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat