reklama

Začíná migrace z Hudby Google Play na Youtube Music aktualizováno

Začíná migrace z Hudby Google Play na Youtube Music [aktualizováno]
2020-06-23T06:40:00+02:00
• 23. 6. 2020

Zdroj: Youtube

10

Aktualizováno 23. 6.

Ačkoliv Google oznámil nový nástroj na migraci obsahu z Hudby Play na Youtube Music minulý měsíc, tak až nyní začíná být dostupný pro další uživatele. Důvodem takového zdržení byl velký zájem a systémy by nemusely stíhat převádět obsah. Pokud tedy máte zájem o převod osobní audiotéky na Youtube Music, stačí navštívit adresu music.youtube.com/transfer.

Screenshot 2 1450x894x Screenshot 3 1105x811x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní článek 12. 5.

Když Google představil novou hudební službu Youtube Music, bylo celkem jasné, že se dočkáme konce původní Hudby Google Play. Vzhledem k tomu, že nová služba nedisponovala všemi funkcemi jako původní, tak jsme očekávali postupné přidání a následně migraci uživatelů. Nyní se tak začíná dít.

Youtube Music dostává nejen novou sekci Prozkoumat [aktualizováno]

Youtube Music nahrazuje Hudbu Google Play

Dnešním dnem Google zpřístupňuje nový nástroj na migraci obsahu ze služby Hudba Google Play do Youtube Music. Bude k dispozici v samotných aplikacích pro Android a iOS, přičemž zde bude i webová verze na adrese music.youtube.com/transfer. Pakliže ve svých aplikacích nevidíte bannery vyzývající k přesunu obsahu, musíte si počkat. To samé platí i o webové stránce. Jakmile budete na řadě, Google vás informuje prostřednictím e-mailu.

GPM PR PHONE GPM Home 2194x4769x GPM PR PHONE YTM GPM Widget 2194x4769x GPM PR PHONE YTM Transfer GPMAccount 2194x4769x

Zdroj: AndroidPolice

Nebude se tedy jednat o hromadný přesun všech uživatelů. Google počítá, že toto celé zabere několik měsíců, přičemž ještě tento rok se máme dočkat ukončení služby Hudba Google Play. Co se týče ceny, tak ta se nijak nemění pro jednotlivce, obě služby v základu stojí stejně (tedy 149 Kč), jen v případě vyšší verze Youtube Music Premium dostanete Youtube bez reklam a s bonusovými funkcemi.

Pakliže jste poslouchali v Hudbě Google Play i podcasty, je zde další nástroj na převedení do služby Google Podcasty. Po nějakou dobu budou obě služby dostupné, aby si uživatelé zvykli. Společnost není nějak konkrétní s termínem ukončení, případně co se stane, pokud přechod neuděláte. Tyto informace se dozvíme později.

GPM PR PHONE YTM Transer InProgress 1 2194x4769x GPM PR PHONE YTM Home Internal Notification 2194x4769x GPM PR PHONE YTM Home Push Notificaton 2194x4769x

Zdroj: AndroidPolice

logo-app YouTube Music - Stream Songs & Music Videos Google LLC Zdarma ANDROID logo-app YouTube Music Google LLC Zdarma iOS

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukas Kota

11. 10. 2020, 2:22

10.10. 2020 Před pár dny mi přestala fungovat služba hudba google play, ač jsem nechtěl odcházet, bohužel jsem musel a nainstaloval jsem si aplikaci YouTube Music, která hudbu play prý údajně plně nahrazuje. Bohužel omyl. Podle návodu jsem tedy přesunul kompletní archív alb ze služby hudba google play do Youtube Music – to proběhlo naštěstí v pořádku, ale to je asi tak všechno. V tuhle chvíli mám zdarma na zkoušku po dobu 1.měsíce členství idividual premium…. Bohužel ani jedno z přenesených alb nemohu stáhnout do PC jako MP3, což považuji za velký problém, když jsem alba zakoupil (připomínám že na hudba google play byla možnost stáhnout skladbu popřípadě album 2x v kvalitě 320mp3)… Navíc při vyhledávání jakékoliv skladby či alba na Youtube Music mi chybí tlačítko koupit za určitý obnos peněz, popřípadě stáhnout album ve formátu MP3 jako tomu bylo na hudba google play… V aplikaci Youtube Music je sice možnost nastavení stáhnout skladbu třeba na SD kartu nebo do vnitřní paměti telefonu, bohužel když tak učiním, skladbu na SD kartě nejsem schopen najít, patrně se to ukládá pouze někam do mezipaměti aplikace Youtube Music a slouží jen k přehrání, což považuji za obrovské mínus… Bohužel takové aplikace na streamování (neboli jen pouhý poslech hudby) už tu máme, Deezer, Tidal, Spotify… Čekal jsem že Youtube Music plně nahradí Hudba Google Play a bude to fungovat stejně bohužel opak je pravdou.

Jiří Šťastný

27. 5. 2020, 18:22

Jak to vlastně bude s tím přehráváním na pozadí. Tedy při používání jiné aplikace, nebo při zamčené obrazovce? Musím k tomu mít ten tarif Premium?

Přemysl Vaculík

VIP 27. 5. 2020, 18:25

Ano.

wil hermes

18. 5. 2020, 6:51

Tyhle Gůglí čachry s aplikacemi jsou fakt neuvěřitelně otravný. Kdyby si předem lépe rozmysleli, jaký mají záměr, nemuseli by neustále u každého druhu služeb nutit uživatele/zákazníky ke změně. U služeb zdarma to ještě člověk překousne, ale u placených to je bez pardonu solidní oser

Daniel Čermák

VIP 13. 5. 2020, 12:04

Co se týče ceny, tak ta se nijak nemění, obě služby v základu stojí stejně, jen v případě vyšší verze Youtube Music Premium dostanete Youtube bez reklam a s bonusovými funkcemi.

Nešlo tu polední větu napsat líp? YouTube Music stojí 149. Jiná cena není (když nepočítám rodinný tarif) alespoň mi to nabídnuto nebylo. Naopak mi na klasickém YouTube bylo nabídnuto, že pokud si objednám YouTube premium, získám v ceně jak Hudbu play tak i YouTube Music. A zajímavé je, že jde zaplatit dodatečně a poměrnou část, takže když si koupím balíček za 149 a po 14 dnech budu chtít i YouTube premium zaplatím do konce období 15 korun.

Roman Praslička

VIP 12. 5. 2020, 19:16

Jak to bude s koupeným obsahem ? Respektive s tímhle přesunem se zároveň úplně ruší prodej alb ? ???? Mě je to nějak jedno já mám Spotify takže kupovat každé album by mě přivedlo do bankrotu. Ale myslím že i tohle byl slušný příjem. Pro google

Přemysl Vaculík

VIP 12. 5. 2020, 19:21

Nakoupená alba se zřejmě přesunou do knihovny, asi ve stejné formě, jak nahrané písničky.

Mě samotného to taky zajímá jak to mají odborníci z google vymyšlený…. Jestli to bude fungovat stejně v návaznosti na Google play nebo samostatně. Když jsem četl správu o tom že Microsoft ukončuje ve svém obchodu prodej hudby bez náhrady říkal jsem si ještě že používám Google no a najednou se vzbudim a nevím co a jak mám koupené nějaké skladby a nějaké v paměti telefonu. Tak že jsem zvědavý jestli se bude načítat i interní paměti telefonu nebo na to zase bude potřeba další sólo APK na přehrávání….

Přemysl Vaculík

VIP 14. 5. 2020, 10:12

Youtube Music umí přehrávat lokální soubory. Nabízí se možnost nahrání do služby, ale jen přes web myslím.

Obchod Play bude o něco (hodně) chudší . . .

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat