reklama

Google Mapy podporují placení parkování, zatím omezeně

Google Mapy podporují placení parkování, zatím omezeně
2020-09-03T11:30:07+01:00
• 3. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

V digitální době se mnohé společnosti snaží nabídnout jednodušší řešení každodenních problémů nebo úkonů. Jednou takovou kategorii je pohodlnější placení za parkování. Na trhu najdeme mnoho služeb a aplikací, které toto umožňují. V Česku se například nabízí projekt Zaparkuju. Nějakou dobu se spekulovalo, že by taková možnost mohla přijít i do Google Map a nyní jsme se dočkali, byť dostupnost je velmi omezená.

Google Mapy vylepšují označení místa parkování

Parkování a Google Mapy

Společnost Passport oficiálně oznámila spolupráci s Googlem, přičemž jde o možnost placení přímo přes aplikaci Google Mapy. Není potřeba tedy instalovat jakoukoliv další aplikaci nebo používat speciální webovou službu. Po zaparkování stačí v Google Mapách potvrdit, že chcete zaplatit. Následně se zadá kód oblasti nebo parkovacího automatu, nastavíte si čas a platbu provedete přes Google Pay.

ezgif 6 ee4efb1f71b2 400x400x

Zdroj: passportinc.com

Výhodou je, že vás přímo Google Mapy mohou upozornit, že vypršel čas. Následně si můžete předplatit další časový úsek. Pro mnohé se může jednat o užitečnou novinku, ale zatím je dostupnost velmi omezená. Společnost Passport není globálním hráčem v tomto sektoru, takže Google bude muset vyjednávat s mnohými společnostmi o zavedení podpory. Je tedy otázkou, za jak dlouho budeme moci využít tento typ placení v Česku.

Navíc i řešení od Passport je dostupné pouze v jednom městě v USA (Austin), přičemž k následnému rozšiřování má dojít v dohledné době. Novinka se tedy dá považovat za pilotní projekt a může trvat i několik let, než se bude jednat o běžnou funkci. Hlavní výhodou pro některé společnosti bude, že nebudou muset vyvíjet aplikace pro Android a iOS, postačí jim spolupráce s Googlem.

Zdroje: passportinc.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim