reklama

Google Mapy podporuj├ş placen├ş parkov├ín├ş, zat├şm omezen─Ť aktualizov├íno

Google Mapy podporuj├ş placen├ş parkov├ín├ş, zat├şm omezen─Ť [aktualizov├íno]
2021-02-17T16:30:07+01:00
ÔÇó 17. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 17. 2.

V polovin─Ť minul├ęho roku jsme v├ís informovali, ┼że si Google pohr├ív├í s mo┼żnost├ş placen├ş za parkov├ín├ş. Novinka byla omezena na jedno m─Ťsto a jednu podporovanou slu┼żbu. Dnes Google ozn├ímil roz┼í├ş┼Öen├ş do 400 m─Ťst, ale jen v r├ímci USA. Podporovan├ę slu┼żby jsou Passport and ParkMobile. Spole─Źnost uv├íd├ş, ┼że bude na slu┼żn─Ť pracovat d├íl a dojde k roz┼í├ş┼Öen├ş. Bohu┼żel nebyl stanoven├Ż ─Źasov├Ż pl├ín. St├íle tedy m┼»┼że trvat i n─Ťkolik let, ne┼ż bude slu┼żby podporovan├í v ─îesku.

ezgif 3 2f84f3a3172a 176x350x

Zdroj: Google

Dal┼í├ş novina, kter├í p┼Öich├íz├ş sou─Źasn─Ť, je mo┼żnost si zakoupit j├şzdenku na ve┼Öejnou hromadnou dopravu. Google jednodu┼íe uv├íd├ş, ┼że mo┼żnost n├íkupu je k dispozici u 80 tranzitn├şch syst├ęmech po cel├ęm sv─Ťt─Ť. Zat├şm ale nev├şme, kter├ę to konkr├ętn─Ť jsou. Zat├şm ale nem├íme n├íznak, ┼że by bylo ─îesko podporovan├ę.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 3. 9.

V digit├íln├ş dob─Ť se mnoh├ę spole─Źnosti sna┼ż├ş nab├şdnout jednodu┼í┼í├ş ┼Öe┼íen├ş ka┼żdodenn├şch probl├ęm┼» nebo ├║kon┼». Jednou takovou kategorii je pohodln─Ťj┼í├ş placen├ş za parkov├ín├ş. Na trhu najdeme mnoho slu┼żeb a aplikac├ş, kter├ę toto umo┼ż┼łuj├ş. V ─îesku se nap┼Ö├şklad nab├şz├ş projekt Zaparkuju. N─Ťjakou dobu se spekulovalo, ┼że by takov├í mo┼żnost mohla p┼Öij├şt i do Google Map a nyn├ş jsme se do─Źkali, by┼ą dostupnost je velmi omezen├í.

Google Mapy vylep┼íuj├ş ozna─Źen├ş m├şsta parkov├ín├ş

Parkov├ín├ş a Google Mapy

Spole─Źnost Passport ofici├íln─Ť ozn├ímila spolupr├íci s Googlem, p┼Öi─Źem┼ż jde o mo┼żnost placen├ş p┼Ö├şmo p┼Öes aplikaci Google Mapy. Nen├ş pot┼Öeba tedy instalovat jakoukoliv dal┼í├ş aplikaci nebo pou┼ż├şvat speci├íln├ş webovou slu┼żbu. Po zaparkov├ín├ş sta─Ź├ş v Google Map├ích potvrdit, ┼że chcete zaplatit. N├ísledn─Ť se zad├í k├│d oblasti nebo parkovac├şho automatu, nastav├şte si ─Źas a platbu provedete p┼Öes Google Pay.

ezgif 6 ee4efb1f71b2 400x400x

Zdroj: passportinc.com

V├Żhodou je, ┼że v├ís p┼Ö├şmo Google Mapy mohou upozornit, ┼że vypr┼íel ─Źas. N├ísledn─Ť si m┼»┼żete p┼Öedplatit dal┼í├ş ─Źasov├Ż ├║sek. Pro mnoh├ę se m┼»┼że jednat o u┼żite─Źnou novinku, ale zat├şm je dostupnost velmi omezen├í. Spole─Źnost Passport nen├ş glob├íln├şm hr├í─Źem v tomto sektoru, tak┼że Google bude muset vyjedn├ívat s mnoh├Żmi spole─Źnostmi o zaveden├ş podpory. Je tedy ot├ízkou, za jak dlouho budeme moci vyu┼ż├şt tento typ placen├ş v ─îesku.

Nav├şc i ┼Öe┼íen├ş od Passport je dostupn├ę pouze v jednom m─Ťst─Ť v USA (Austin), p┼Öi─Źem┼ż k n├ísledn├ęmu roz┼íi┼Öov├ín├ş m├í doj├şt v dohledn├ę dob─Ť. Novinka se tedy d├í pova┼żovat za pilotn├ş projekt a m┼»┼że trvat i n─Ťkolik let, ne┼ż se bude jednat o b─Ť┼żnou funkci. Hlavn├ş v├Żhodou pro n─Ťkter├ę spole─Źnosti bude, ┼że nebudou muset vyv├şjet aplikace pro Android a iOS, posta─Ź├ş jim spolupr├íce s Googlem.

Zdroje: passportinc.com, gsmarena.com, theverge.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim