Microsoft Edge získává dětský režim pro lepší ochranu při procházení webu

Microsoft Edge získává dětský režim pro lepší ochranu při procházení webu
2021-02-17T18:00:35+02:00
• 17. 2. 2021

Zdroj: muycomputer.com

Microsoft vylepšuje svůj prohlížeč Edge a přidává funkci Dětský režim. Ten by měl zajistit vyšší bezpečnost při procházení webu v případě, že necháme dítě samotné. Funkci prozatím testuje užší okruh uživatelů, a není tedy dostupná pro širokou veřejnost.

Microsoft myslí na bezpečí dětí při hledání na internetu

V tuto chvíli mohou funkci otestovat ti uživatelé, kteří jsou součástí Edge Insider kanálu. V nejbližší době by se měla funkce objevit také v DEV kanálu. Dětský režim bude možné aktivovat v nastavení prohlížeče. Do toho se dostaneme přes nastavení profilu (ikona s fotkou v pravém horním rohu).

Dont Get Caught On Internet Tips For Kids 600x449 600x449x

Zdroj: csa.gov.sg

Již nyní prohlížeč Edge obsahuje prvky zabezpečení pro rodinu. V nastavení můžeme nalézt v sekci „Zabezpečení rodiny“.  Mezi ně patří možnost prohlédnout si aktivitu děti na internetu, jejíž report si můžeme nechat zasílat pravidelně na e-mail. Dále sem patří možnost nastavení filtrů pro eliminaci nevhodného obsahu a pro zabezpečení vyhledávání přes Bing.

Dětský režim přináší zabezpečený vyhledávač Bing SafeSearch, který má automaticky zabránit vyhledání výsledků obsahu pro dospělé. Vyhledávač rovněž bude spolupracovat se seznamem povolených/zakázaných webových stránek. Ten bude mít Edge již předdefinovaný, nicméně rodiče jej mohou dále upravovat a doplňovat.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat