Google Mapy vylepšují označení místa parkování

Google Mapy vylepšují označení místa parkování 2017-3-18

Google Mapy disponují funkcí, která vám označí místo, kde parkujete. Ač se jednalo o dobrý nápad, tak v praxi se moc neprosadil. Důvod byl poměrně jednoduchý – jednalo se o automatickou funkci, kdy Google určoval a odhadoval, jestli jste jeli autem a jestli jste zaparkovali.

V nejnovější beta verzi aplikace Google Mapy došlo k výraznému posunu v rámci této funkce. Nově si můžete takové místo označit sami. Pro přístup k manuálnímu zadání místa parkování musíte jednoduše tapnout na modré kolečko označující vaši aktuální polohu.

Jak vidíte na snímcích obrazovek, nejde jen o označení. K danému místu můžete pořídit fotografii, přidat si poznámku a dokonce zadat, jak dlouho zde budete parkovat. Google Mapy vám následně zobrazí notifikaci s informací o vašem parkování.

Beta verze Google Map 9.49 obsahuje ještě jeden bonus navíc. V rámci zjišťování informací o veřejné dopravě je k dispozici malá předpověď počasí. Po kliknutí na mini počasí budete přesunuti do aplikace Google, kde je více informací.

Mapy (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Google Inc. Cena: ZDARMA

Nyní si musíme počkat, kdy se dostanou tyto funkce z bety do stabilní verze. Pakliže nechcete čekat, můžete si stáhnout APK soubor (instalujete na vlastní riziko).

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.