reklama

Apple získal Scout FM, vylepší zřejmě podcasty

Apple získal Scout FM, vylepší zřejmě podcasty
2020-09-26T22:00:57+01:00
• 27. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Podle zprávy agentury Bloomberg Apple nedávno získal start-up Scout FM. Společnost provozuje aplikaci, která vytváří chytré stanice pro posluchače podcastů a přináší podobný uživatelský zážitek, jako rozhlasové stanice. 

Apple zakoupil Scout FM pro zlepšení své platformy

Mluvčí Applu tuto akvizici potvrdil, ale nesdílel žádné další podrobnosti, jak je již u této společnosti zvykem. Bloomberg ale tvrdí, že Apple měl Scout FM odkoupit už na začátku tohoto roku. Cíl byl jednoduchý – vylepšit svou vlastní podcastovou platformu uprostřed rostoucí konkurence (Spotify). 

Apple

Zdroj: 9to5mac

Scout FM přináší trochu jiný zážitek z poslouchání podcastů. Namísto nabízení jednotlivých podcastů vytváří aplikace chytré podcastové stanice založené na různých tématech, jako je sport nebo technologie. 

Scout FM používá umělou inteligenci k identifikaci preferencí uživatelů a navrhování nového relevantního obsahu. Před odstraněním z App Storu byla aplikace přístupní pro Apple zařízení a byla také kompatibilní s CarPlay a Amazon Alexa. Americký technologický gigant tak i nadále masivně investuje nemalé finanční prostředky do své platformy Podcasty. Za jakou konkrétní částku ale odkoupil Scout FM není známo. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim