Apple získal Scout FM, vylepší zřejmě podcasty

Apple získal Scout FM, vylepší zřejmě podcasty
2020-09-26T22:00:57+02:00
• 27. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Podle zprávy agentury Bloomberg Apple nedávno získal start-up Scout FM. Společnost provozuje aplikaci, která vytváří chytré stanice pro posluchače podcastů a přináší podobný uživatelský zážitek, jako rozhlasové stanice. 

Apple zakoupil Scout FM pro zlepšení své platformy

Mluvčí Applu tuto akvizici potvrdil, ale nesdílel žádné další podrobnosti, jak je již u této společnosti zvykem. Bloomberg ale tvrdí, že Apple měl Scout FM odkoupit už na začátku tohoto roku. Cíl byl jednoduchý – vylepšit svou vlastní podcastovou platformu uprostřed rostoucí konkurence (Spotify). 

Apple

Zdroj: 9to5mac

Scout FM přináší trochu jiný zážitek z poslouchání podcastů. Namísto nabízení jednotlivých podcastů vytváří aplikace chytré podcastové stanice založené na různých tématech, jako je sport nebo technologie. 

Scout FM používá umělou inteligenci k identifikaci preferencí uživatelů a navrhování nového relevantního obsahu. Před odstraněním z App Storu byla aplikace přístupní pro Apple zařízení a byla také kompatibilní s CarPlay a Amazon Alexa. Americký technologický gigant tak i nadále masivně investuje nemalé finanční prostředky do své platformy Podcasty. Za jakou konkrétní částku ale odkoupil Scout FM není známo. 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat