Na Mi 10 Ultra zapomeňte, Mi Mix míří k ledu

Na Mi 10 Ultra zapomeňte, Mi Mix míří k ledu
2020-08-13T09:30:19+02:00
• 13. 8. 2020

Xiaomi Mi 10 Ultra; Zdroj: Xiaomi

Xiaomi patří mezi významné výrobce na současném trhu. Společnost začala působit zejména v oblasti levnějších mobilních telefonů, ale postupem času jsme se dočkali odvážných zařízení a také hlavně top modelů. V tomto roce jsme se dočkali novinek jako Mi 10 a Mi 10 Pro (recenze), ale nakonec došlo k rozhodnutí, že se zastavuje prodej na některých trzích, včetně toho českého. Údajně se tak děje kvůli vysoké poptávce v domovské Číně. Novinky se dají stále koupit v obchodech, ale jakmile dojdou zásoby, dalších kousků se nedočkáme. Bohužel nejde o jediné špatné zprávy pro české zájemce.

Mi 10 Ultra exkluzivně jen pro Čínu

Xiaomi se v tomto týdnu pochlubilo tím nejmodernějším zařízením smartphonem v rámci vlastního portfólia. Xiaomi Mi 10 Ultra nabízí 120Hz displej, 120W nabíjení a dokonce 120x zoom. Zároveň si novinka vysloužila nejvyšší hodnocení v benchmarku DxOMark, rovnou 130 bodů a stává se tak číslem jedna v kategorii fotomobilů. Také byl uveden model Redmi K30 Ultra s procesorem Dimensity 1000+. Bohužel ani jedna novinka nezamíří na globální trh.

O této skutečnosti informoval zástupce společnosti Xiaomi. V tomto případě nemá jít jen o marketingové rozhodnutí. Mobily nebudou uvedeny ani pod jiným označením či pod jinou značkou. Jednoduše Xiaomi limituje dostupnost jen na Čínu. Není známo, co vede výrobce k tomuto rozhodnutí. Samozřejmě se mohou najít přeprodejci, kteří se pokusí dovést novinky například do Česka, ale nebudou mít patřičnou certifikaci, ani softwarovou výbavu.

Zdroj: Xiaomi

Špatné zprávy pro fanoušky této značky ale pokračují. CEO společnosti Xiaomi, Lei Jun, oznámil, že se v dohledné době nedočkáme dalšího modelu v rámci série Xiaomi Mi Mix (recenze Xiaomi Mi Mix 3). Tyto smartphony většinou přišly s jiným designem, nějakou technologickou novinkou, případně se pokusily přinést něco netradičního na trh. Dle vyjádření se nový model Xiaomi Mi Mix jednou objeví, ale v tuto chvíli jej nemáme vyhlížet.

Také jsme se dozvěděli, že netradiční Xiaomi Mi Mix Alpha nepůjde do masivní výroby a nezamíří do přímého prodeje. Dle vyjádření zůstane model v limitované edici. CEO poskytl informace kolem výroby vlastních procesorů Surge. Společnost má komplikace kolem vývoje i výroby již od roku 2017 a dokud se vše nevyřeší, neobjeví se nějaký nástupce nebo nový model. Společnost nic nevzdává a pokračuj ve vývoji.

Skoro by se dalo říci, že Xiaomi tak trochu nezvládá vlastní portfólio mobilů a trochu začíná brzdit. Otázkou je, jestli dojde ke změně strategie, nebo se se jednoduše budeme muset smířit, že ty nejlepší top modely si ponechá výrobce pro domovský trh a do světa bude posílat nanejvýš vyšší střední třídu.

Zdroje: gsmarena.com, gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat