reklama

Brandz odhalil 50 nejlepších značek z Číny

Brandz odhalil 50 nejlepších značek z Číny
2020-08-01T19:45:18+02:00
• 2. 8. 2020

Zdroj: Counterpointresearch.com

Analytická společnost Brandz oživila žebříček nejlepších značek původem z Číny. Do nejnovějšího výčtu se dohromady vešlo 50 převážně technologických firem. To nijak nepřekvapí, protože se Spojenými státy je Čína nepochybně centrem moderních technologií. Zástupci okupující přední příčky možná ani nikoho nezaskočí a nejeden z vás vlastní minimálně jeden výrobek v domácnosti nebo momentálně využívá jejich nabízenou službu.

Výrobním závodům odzvonilo

Čína byla velmi dlouhou dobu považována za příležitost k velmi levné výrobě výrobků pro velké zahraniční firmy, ale to už nějakou dobu rozhodně neplatí. První místo patří firmě Huawei a pronásleduje jej Lenovo, která posiluje svoje místo nejen díky vlastněné značce Motorola či IBM. Třetí příčku v seznamu zastupuje Alibaba, kde významnou roli hraje například hojně oblíbený obchod AliExpress.

Bramborovou pozici získala společnost ByteDance a neznámější službou z portfolia je sociální síť TikTok. Dále můžeme zmínit Xiaomi na pátém místě, Hisense okupující sedmou pozici či osmé OnePlus, které mimo jiné patří mobilní značky Oppo a Vivo. Mobilní příslušenství značce Anker vyneslo 11. příčku, zatímco DJI se známými drony skončilo na 14. místě. Nakonec můžeme zmínit 16tou firmu Tencent s populární aplikací WeChat.

Brandz čína 50 2020 2048x1377x

Zdroj: Gizmochina.com

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat