reklama

Proslavil Pixely, nyní přechází k Adobe

Proslavil Pixely, nyní přechází k Adobe
2020-07-20T22:26:38+02:00
• 21. 7. 2020

Zdroj: Google

Google se v minulosti snažil produkovat smartphony ve spolupráci s jinými výrobci pod značkou Nexus. Považovali jsme je za referenční mobily s čistým systémem Android. Následně jsme se dočkali velkého kroku, kdy Google odkoupil část divize od HTC, ale to již byly na světě první modely mobilů Pixel. U nich nekladl takový důraz na čistý systém, spíše se zaměřil na fotografické schopnosti. To se prokázalo v recenzích i hodnocení nezávislými společnostmi. Jednoduše Google ukázal, co dokáže software s jedním senzorem na zádech. Jiné společnosti potřebovaly na podobné fotografické výsledky několik senzorů. Právě za těmito technologiemi stál mimo jiné i Marc Levoy, která nedávno odešel z Googlu po neshodách.

Od Googlu k Adobe

Marc Levoy je výzkumník v oblasti „computational photography“, která se zabývá využíváním softwaru k vylepšení fotografických schopností, zejména u mobilních telefonů. Marc stojí za funkcemi jako HDR+, která pracuje na principu vylepšení dynamického rozsahu fotografie. Dále pracoval na Portrait Mode, tedy možnosti pořídit fotografii s bokeh efektem bez nutnosti mít data z druhého senzoru při absenci dostatečné optiky. Mezi jeho nejvýznamnější počiny můžeme zařadit Night Sight režim pro focení za zhoršených světelných podmínek. Právě tento režim v podstatě odstartoval hon za co nejlepšími nočními snímky.

marc wearing glass chris chabot may12 s 1024x683x

Zdroj: graphics.stanford.edu

Samozřejmě bylo jen otázkou času, než se dozvíme, která společnost najme tohoto výzkumníka. Nyní zde máme oficiální zprávu, která uvádí, že Marc Levoy se připojuje k týmům v Adobe. Většinou se u takových zpráv neuvádí, na čemu bude konkrétně pracovat, ale zde se společnost chlubí, že jeho schopnosti a znalosti najdou v uplatnění v univerzální aplikaci na focení pro každého.

Můžeme tedy říci, že Adobe společně Marcem bude pracovat na aplikaci pro focení, která vymáčkne z každého senzoru maximum. Adobe již nyní má takovou aplikaci (Photoshop Camera), takže lze očekávat, že postupem času dojde k vylepšení a hlavně v kvalitě snímků. Otázkou je, co nyní bude s Pixel mobily, když odešla tak významná osobnost. Už nyní lze pozorovat, že Pixel mobily projdou značnou změnou, ale na co budou cílit, není jasné.

Zdroje: theverge.com, droid-life.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat