Co o vás vypovídá váš kryt na mobil? sponzorovaný článek

Co o vás vypovídá váš kryt na mobil? [sponzorovaný článek]
2020-07-17T07:03:34+02:00
• 17. 7. 2020
1

Něco si zkuste. Až budete na místě s více lidmi, pozorujte jejich mobilní telefony. Jejich kryt vám o nich vypoví více, než jste si uvědomovali. Jaká pouzdra milují Češi a Češky a kterým obalům naopak v České republice pšenka nekvete?

Muži mají rádi klasiku, ženy romantiku

„Přestože nabízíme vysoce rozmanitou nabídku krytů na mobilní telefony, nejoblíbenější už po mnoho let zůstává klasika. Zadní průhledné silikonové obaly a tmavá knížková pouzdra,“ vyjmenovává Klára Navrátilová, produktová manažerka e-shopu ProMobily.cz. Když se podíváme podrobněji na prodejní data tohoto největšího e-shopu s mobilním příslušenstvím, je patrné, že Češi patří spíše mezi konzervativní zákazníky. Mezi muži vedou zadní silikonové obaly buď v průhledných, nebo tmavých barvách, popřípadě tmavá knížková pouzdra. Ženy nejčastěji volí jemné romantické vzory na silikonových zadních krytech a vzor květin na knížkových obalech.

ilustracni klarka 4032x3024x

Klára Navrátilová, produktová manažerka ProMobily.cz

Zahraniční trendy se u nás příliš nechytají

Načerpat inspiraci pro nové trendy v mobilním příslušenství chodí grafici i do zahraničí. „Máme zkušenost, že Česká, potažmo Evropská mentalita, je jiná, než například asijská. Zatímco v Asii uvidíte lidi s co možná nejpestřejšími kryty v nejrůznějších tvarech, které často vysoce převyšujících rozměry mobilních telefonů, v České republice na to zákazníci nejsou. Ze všech krytů na mobil, které jsem prozatím designoval, slavily největší úspěch vzory s ryze českou tématikou. Oblíbená je i satira, nadsázka a humor. I v mobilním příslušenství se potvrzuje, že jsme Švejkové, kteří si rádi dělají legraci ze všeho a všech,“ přibližuje realitu kolem tvorby unikátních krytů grafik Roman Zadák z ProMobily.cz

Ve výběru hraje roli i psychologie

„Volba krytu na mobil může o jeho majiteli ledacos prozradit. Bude to podobné jako s oblečením. Pestřejší vzory budou volit spíše extroverti, tmavší tóny lidé konzervativnější a obaly se specifickými motivy budou volit lidé, kteří jsou pyšní na svoji příslušnost k určité skupině. Určitě bych ale neopomíjela fakt, že volba krytu může být zkrátka jen výsledkem racionálního rozhodnutí. Černý obal se prostě bude méně špinit než obal světlý. Ale i takový druh racionality o člověku leccos vypovídá. Třeba o jeho pragmatickém přístupu k životu,“ dodala psycholožka Romana Mazalová.

Volí Češi knížková pouzdra kvůli soukromí?

Překvapivě Česká populace vede v oblibě knížkových pouzder. Zatím co někteří lidé tento druh pouzder nemohou vystát pro jejich „nepraktičnost“ (je potřeba před každým použitím mobilního telefonu odklopit přední kryt), druhá – a velmi početná skupina Čechů – na knížková pouzdra nedá dopustit. „Zákazníci knížková pouzdra milují z několika důvodů. Tím prvním je perfektní ochrana mobilního telefonu. Telefon je chráněn ze všech stran a ani v kabelce nehrozí, že by se poškrábal displej nebo boky mobilního telefonu. Dále se zákazníkům líbí, že knížková pouzdra mají malý úložný prostor, například na bankovky, jízdenky nebo kreditní karty. A tím posledním, a často neveřejně prezentovaným důvodem, je poskytnutí určitého soukromí. Přes přední kryt knížkového pouzdra není vidět, kdo volá, kdo píše ani co píše,“ usmívá se produktová manažerka Klára.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Pavel Horák

18. 7. 2020, 2:32

Tak takhle by podle mě měl vypadat sponzorovaný článek!! Ve většině případů sponzorované články obsahují spíše reklamní bláboly, ale v tomto případě doopravdy obsahoval zajímavé informace, a tak jsem si ho opravdu se zájmem přečetl.. :)
Dokonce mě i inspiroval, abych se podíval na jejich web (a třeba zvážil náhradu mého fiXed pouzdra), kde jsem si ovšem nevybral, protože můj telefon nepodporují.. :D

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat