reklama

Co o vás vypovídá váš kryt na mobil? sponzorovaný článek

Co o vás vypovídá váš kryt na mobil? [sponzorovaný článek]
2020-07-17T07:03:34+01:00
• 17. 7. 2020
1

Něco si zkuste. Až budete na místě s více lidmi, pozorujte jejich mobilní telefony. Jejich kryt vám o nich vypoví více, než jste si uvědomovali. Jaká pouzdra milují Češi a Češky a kterým obalům naopak v České republice pšenka nekvete?

Muži mají rádi klasiku, ženy romantiku

„Přestože nabízíme vysoce rozmanitou nabídku krytů na mobilní telefony, nejoblíbenější už po mnoho let zůstává klasika. Zadní průhledné silikonové obaly a tmavá knížková pouzdra,“ vyjmenovává Klára Navrátilová, produktová manažerka e-shopu ProMobily.cz. Když se podíváme podrobněji na prodejní data tohoto největšího e-shopu s mobilním příslušenstvím, je patrné, že Češi patří spíše mezi konzervativní zákazníky. Mezi muži vedou zadní silikonové obaly buď v průhledných, nebo tmavých barvách, popřípadě tmavá knížková pouzdra. Ženy nejčastěji volí jemné romantické vzory na silikonových zadních krytech a vzor květin na knížkových obalech.

ilustracni klarka 4032x3024x

Klára Navrátilová, produktová manažerka ProMobily.cz

Zahraniční trendy se u nás příliš nechytají

Načerpat inspiraci pro nové trendy v mobilním příslušenství chodí grafici i do zahraničí. „Máme zkušenost, že Česká, potažmo Evropská mentalita, je jiná, než například asijská. Zatímco v Asii uvidíte lidi s co možná nejpestřejšími kryty v nejrůznějších tvarech, které často vysoce převyšujících rozměry mobilních telefonů, v České republice na to zákazníci nejsou. Ze všech krytů na mobil, které jsem prozatím designoval, slavily největší úspěch vzory s ryze českou tématikou. Oblíbená je i satira, nadsázka a humor. I v mobilním příslušenství se potvrzuje, že jsme Švejkové, kteří si rádi dělají legraci ze všeho a všech,“ přibližuje realitu kolem tvorby unikátních krytů grafik Roman Zadák z ProMobily.cz

Ve výběru hraje roli i psychologie

„Volba krytu na mobil může o jeho majiteli ledacos prozradit. Bude to podobné jako s oblečením. Pestřejší vzory budou volit spíše extroverti, tmavší tóny lidé konzervativnější a obaly se specifickými motivy budou volit lidé, kteří jsou pyšní na svoji příslušnost k určité skupině. Určitě bych ale neopomíjela fakt, že volba krytu může být zkrátka jen výsledkem racionálního rozhodnutí. Černý obal se prostě bude méně špinit než obal světlý. Ale i takový druh racionality o člověku leccos vypovídá. Třeba o jeho pragmatickém přístupu k životu,“ dodala psycholožka Romana Mazalová.

Volí Češi knížková pouzdra kvůli soukromí?

Překvapivě Česká populace vede v oblibě knížkových pouzder. Zatím co někteří lidé tento druh pouzder nemohou vystát pro jejich „nepraktičnost“ (je potřeba před každým použitím mobilního telefonu odklopit přední kryt), druhá – a velmi početná skupina Čechů – na knížková pouzdra nedá dopustit. „Zákazníci knížková pouzdra milují z několika důvodů. Tím prvním je perfektní ochrana mobilního telefonu. Telefon je chráněn ze všech stran a ani v kabelce nehrozí, že by se poškrábal displej nebo boky mobilního telefonu. Dále se zákazníkům líbí, že knížková pouzdra mají malý úložný prostor, například na bankovky, jízdenky nebo kreditní karty. A tím posledním, a často neveřejně prezentovaným důvodem, je poskytnutí určitého soukromí. Přes přední kryt knížkového pouzdra není vidět, kdo volá, kdo píše ani co píše,“ usmívá se produktová manažerka Klára.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Pavel Horák

18. 7. 2020, 2:32

Tak takhle by podle mě měl vypadat sponzorovaný článek!! Ve většině případů sponzorované články obsahují spíše reklamní bláboly, ale v tomto případě doopravdy obsahoval zajímavé informace, a tak jsem si ho opravdu se zájmem přečetl.. :)
Dokonce mě i inspiroval, abych se podíval na jejich web (a třeba zvážil náhradu mého fiXed pouzdra), kde jsem si ovšem nevybral, protože můj telefon nepodporují.. :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim