reklama

Telefony s fotoaparáty pod displejem dorazí již brzy

Telefony s fotoaparáty pod displejem dorazí již brzy
2020-06-11T09:35:47+02:00
• 11. 6. 2020

Zdroj: Phonearena

Je jasné, že blízká budoucnost bude zcela bezrámečková a telefony budou vybaveny fotoaparáty pod displejem. Tímto způsobem se uživatelská zkušenost posune opět na zcela novou úroveň a majitelé takového zařízení nebudou muset čekat na vysunutí fotoaparátu a podobně. 

Telefony s novou technologií

Jako první prototyp poskytlo čínské Xiaomi, které představilo smartphone s fotoaparátem pod displejem. Tím mohla společnost odstranit výřez a displej roztáhnout po celé přední straně. Podle tehdejšího viceprezidenta firmy však tyto displeje s vysokým rozlišením mohou být pro novou technologii výzvou, protože blokují příliš mnoho světla. Přední výrobci, jako je Samsung či Huawei, dokonce i Xiaomi, vlastní patenty pro umístění fotoaparátu pod displej. My se ale nyní zaměříme na tajemné zařízení, které se připravuje pro hromadnou výrobu.

Společnost Visionox potvrdila první hromadnou výrobu řešení pro umístění předního fotoaparátu pod displej. Konkrétně jde o technologii pod názvem InV See a podle populárního leakera by se první smartphone s tímto řešením mohl objevit velmi brzy. 

Telefony

Zdroj: Phonearena

Pojďme se ale nejprve zaměřit na to, jak výrobce Visionox dokázal překonat všechny možné překážky, které nikdo doposud veřejně nezvládl. Společnost použila nový průhledný OLED, obvody a inovativní rozlišení pixelů pro maximalizaci světla. Rovněž musela vyrovnat rozdíl v jasu, barevném gamutu a úhlech pohledu mezi průhledným OLED panelem, který se nachází v horní části, a zbytkem obrazovky. 

Telefony

Zdroj: Phonearena

První telefon s tímto řešením bude pocházet od jednoho z čínských výrobců, přičemž nepůjde o zařízení spadající do TOP třídy. Displej také nabídne dostačující Full HD rozlišení. Samsung ale tuto část posune na vyšší úroveň. 

Samsung Galaxy S21 (S30) a přední fotoaparáty pod displejem

S největší pravděpodobností nástupce současného vlajkového modelu Galaxy S20 nabídne podobné řešení Visionoxu. Rozdíl však bude v tom, že Samsung technologii nabídne na displeji s vysokým rozlišením. 

Telefony

Zdroj: Phonearena

I Samsung vlastní patent na fotoaparát pod OLED displejem. Navíc korejská média informovala o tom, jak výrobce hodlá vyřešit problém s průchodem světla. Použije tzv. HIAA2 panely (pro díru v aktivní oblasti). Nenechte se ale zmást zmíněnou děrovou částí, protože technologie v Galaxy S10 a Note 10 je označena HIAA1, zatímco HIAA2 je její logický vývoj. V rámci HIAA2 tak bude „díra“ v displeji zakryta průhlednou vrstvou, která může být aktivní a stále propouštět více světla. 

Zní to celkem podobně jako technologie Visionoxu, s tím rozdílem, že ji Samsung dokáže převést na displej s vysokým rozlišením. Kdy se ale takové zařízení objeví je ve hvězdách. Podle leakera by tomu mělo být opravdu brzy.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat