reklama

Prodeje: tablety letos zažijí prudký pokles tržeb

Prodeje: tablety letos zažijí prudký pokles tržeb
2020-06-05T16:12:43+02:00
• 6. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Výzkumná společnost Canalys předpovídá v letošním roce prudký pokles prodeje počítačů a tabletů. Nikoho nepřekvapí, že tento pokles má na svědomí hospodářská recese způsobená globální pandemií COVID-19. 

Prodeje letos půjdou do kytek

Už v prvním čtvrtletí došlo k poklesu dodávek počítačů přibližně o devět procent. Analytická společnost Canalys předpokládá mírné zotavení prodejů ve druhém a třetím čtvrtletí, přičemž se očekává, že dodávky budou meziročně sníženy. 

Prodeje

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dále se počítá s tím, že prodeje počítačů a tabletů dosáhnou do konce letošního roku 367,8 mil. kusů, což představuje celkový pokles o sedm procent z původních 395,6 mil. kusů z loňského roku. Zejména Apple by mohl zaregistrovat nižší prodeje u svých iPadů, protože jej nyní budou zákazníci považovat za nepodstatný nákup. 

„Pokud ekonomika neukáže výrazné známky zotavení do čtvrtého čtvrtletí letošního roku, očekáváme, že se zákazníci do konce roku vzdálí od výdajů na nepodstatná zařízení, jako jsou tablety od Applu. Očekáváme, že zotavení prodejů v USA nastane až v roce 2020, kdy trhy meziročně poroste o čtyři procenta.“

Podle zprávy firmy Gartner je také zřejmé, že v prvním čtvrtletí 2020 pokles prodej iPhonu o osm procent. To není tak špatné, neboť konkurenční značky zažily mnohem prudší pokles tržeb.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim