reklama

Huawei Mate 40 má stále dorazit v říjnu s 5nm Kirinem 1000 vyrobeným u TSMC

Huawei Mate 40 má stále dorazit v říjnu s 5nm Kirinem 1000 vyrobeným u TSMC
2020-06-12T19:30:25+02:00
• 12. 6. 2020

Zdroj: Huawei, upraveno: Dotekomanie.cz

Není žádné tajemství, že Huawei letos na podzim chystá nové modely série Mate 40. Nové modely této řady tradiční nabízejí novou generaci procesorů Kirin. Nedávno po zavedení přísnějších sankcí od USA visela ve vzduchu otázka, zda ještě bude moci Huawei vyrábět svoje procesory u TSMC. Z více zdrojů se nyní dozvídáme, že ještě bude mít tuto možnost.

Huawei Mate 40 údajně nabídne novou generaci procesorů Kirin

Původní informace hovořily o tom, že TSMC již v polovině května přestalo přijímat nové objednávky na výrobu procesorů od Huawei. Vypadá to však, že čínský výrobce stihl objednat výrobu 5nm čipu Kirin 1000, který se dle nejnovějších informací chystá právě do Mate 40. Údajně se Kirin 1000 dostane zhruba na 8 milionů zařízení Mate 40.

Huawei 4033x2264x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vypadá to tak, že Huawei si objednal výrobu 8 milionů těchto čipů. Ty musí odebrat do 15. září, pak už bude mít TSMC zakázáno procesory dodávat. To by se mělo stihnout, jelikož masová výroba Mate 40 se má rozjet již v dříve. Představení procesoru Kirin očekáváme v září, novou sérii Mate 40 pak v říjnu.

Kromě toho podle jiného zdroje testuje Huawei nové zařízení s kódovým označením „Milestone“, které má dostat zcela nový procesor. Ten by měl dorazit v září. Další podrobnosti nejsou známy, nicméně je evidentní, že Huawei se již na absenci TSMC připravuje.

Zdroje: huaweicentral.com, huaweicentral.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim