reklama

Celosvětové prodeje telefonů klesly o 20 % v Q1 2020

Celosvětové prodeje telefonů klesly o 20 % v Q1 2020
2020-06-03T20:10:17+02:00
• 4. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nejnovější zpráva výzkumné společnosti Gartner odhaluje globální prodeje chytrých telefonů během prvního čtvrtletí letošního roku. Jak všichni dobře víme, nejen prodeje smartphonů ovlivnila pandemie COVID-19. Ta začala už v prosinci loňského roku, což mělo za důsledek zastavení mnoha výrob a také drastické snížení prodejů nejen v Číně. Zákazníci pochopitelně utráceli méně za nepodstatné položky, čímž globální prodeje chytrých telefonů klesly. 

COVID-19 způsobil drastické snížení prodejů

Celosvětové prodeje chytrých telefonů v prvním čtvrtletí roku 2020 meziročně poklesly o 20,2 %. Mezi pět nejvýznamnějších značek patří samozřejmě Samsung, Huawei, Apple, Xiaomi a Oppo. Apple z těchto firem zažil nejmenší pokles prodejů, což se nedá říct o Samsugnu, Huawei a Oppo. Jediná značka, která v porovnání s loňským rokem zažila růst, je Xiaomi, byť jen o 1,4 %. 

COVID-19

Zdroj: GSMArena

Společnost Samsung dodala přes 55 mil. kusů telefonů, zatímco v loňském roce tomu bylo přes 71 mil. Huawei prodalo 42 mil. telefonů (pokles z více než 58 mil.) a Apple prodal 40 mil. oproti 44 mil. kusům z loňského roku. I když Huawei zažil nejhorší prodeje v tomto čtvrtletí, stále si dokázalo udržet druhé místo v celkovém žebříčku. 

Apple měl silný začátek roku díky nové produktové řadě, který zaznamenala na celém světě silnou dynamiku. Pokud by se COVID-19 neobjevil, výrobce by se pravděpodobně dočkal rekordních čtvrtletních prodejů. 

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat