reklama

Apple představil open source projekt Password Manager

Apple představil open source projekt Password Manager
2020-06-09T16:30:32+01:00
• 9. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Apple informovala vývojáře, že zahájila práci na novém open source projektu. Ten by umožnil vývojářům aplikací pro správu hesel vytvářet silní hesla kompatibilní s webovými stránkami. 

Apple chce zvýšit úroveň bezpečnosti

Nový open source projekt Password Manager umožní aplikacím pro správu hesel integrovat specifické požadavky na webové stránky, které používá iCloud Keychain ke generování silných a jedinečných hesel. 

Apple

Zdroj: MacRumors

Díky tomu, že správci hesel generují silná a jedinečná hesla, uživatelé nemusí vymýšlet vlastní, které většinou není tak zabezpečené. Prostřednictvím Password Manageru bude chtít Apple více rozšířit vytváření a ukládání jedinečných hesel, která zvednou úroveň bezpečnosti. 

Součástí projektu je také kolekce webových stránek, o kterých je známo, že sdílejí systém přihlášení, odkazy na webové stránky, na kterých si uživatelé mohou měnit hesla, a další s úplnými podrobnostmi dostupnými na GitHub. Apple prohlásil, že Password Manager umožní všem aplikacím pro správu hesel zlepšit jejich kvalitu a bezpečnost. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim