Samsung je připraven na 5nanometrový procesor

Samsung je připraven na 5nanometrový procesor
2020-05-30T15:08:18+02:00
• 31. 5. 2020

Zdroj: Shiftdelete.net

Jihokorejská společnost Samsung několik měsíců pracovala na vývoji svého nového 5nanometrového procesoru. Jelikož vývoj proběhl bez výrazných problémů, firma je nyní připravena k hromadné výrobě. Zahraniční zdroje uvádí, že název nového 5nanometrového procesoru bude Exynos 992, přičemž by měl debutovat již v srpnu společně s Galaxy Note 20. 

Samsung a jeho Exynos 992 pouze pro Galaxy Note 20

Exynos 992 bude používat procesorová jádra ARM Cortex-A78 a architekturu GPU Mali-G78. Je tedy jasné, že o dostatek výkonu bude více než obstaráno. Konec konců tomu nasvědčují i vylepšení vyjádřená v procentech. Teoreticky bychom se tak měli dočkat o 20 % účinnějšího procesoru ve srovnání s aktuálním Exynos 990 s Cortex-A77. Grafický procesor se pak dočká o 25 % lepší výkon než současný Mali-G77. 

Samsung

Zdroj: GSMArena

Přítomnost Cortex-A78 je téměř 100% jistota, neboť samotný ARM potvrdil, že tento čip bude použit v sadách postavených na 5nanometrovém výrobním procesu, jenž vyvíjí společnost TSMC (Taiwanese Semiconductor Manufacturing Company). 

Zajímavostí ale je, že Exynos 992 by měl být dostupný pouze pro Galaxy Note 20 na jihokorejském trhu, zatímco zámořské modely budou dodávány s procesory značky Snapdragon. 

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat