Samsung aktualizuje modely Gear S3 a Gear Sport

Samsung aktualizuje modely Gear S3 a Gear Sport
2020-05-15T15:00:49+02:00
• 15. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Nalijme si sklenku čistého vína a přiznejme si, že není nic lepšího, než se ráno probudit a zjistit, že naše staré zařízení dostalo novou aktualizaci. Přesně to se nyní stalo uživatelům zařízení Samsung Gear S3 a Gear Sport. Zveřejněný instalační balíček nahrazuje starého hlasového asistenta S Voice asistentem Bixby a přidává několik funkcí z Galaxy Watch Active 2. 

Samsung Gear S3 a Gear Sport dostávají nové funkce

S Voice byl původní hlasový asistent jihokorejské společnosti, ale od současného Bixby byl velmi odlišný. S Voice byl totiž více zaměřen spíše na úkoly než na klábosení s uživatelem. Jak již bylo řečeno v jiných článcích, Bixby dokáže udělat vše, co S Voice, takže uživatelé neztrácí žádnou funkčnost. Bixby však nabízí mnohem čistší rozhraní a mnoho funkcionalit. 

Můžete skrze něj například nastavit budík či jej vyvolat slovním spojením „Hi, Bixby“, tedy pokud je displej hodinek zapnutý. Pokud vás tolik neláká nový hlasový asistent, více vzrušující pro vás budou funkce z Watch Active 2. 

Samsung

Zdroj: XDA-Developers

Aplikace spuštěné na pozadí, jako například měřič aktivity, se po aktualizaci zobrazují jako ikona na ciferníku. Díky tomu můžete rychle skočit zpět do aplikace. Mezi další novinky patří vertikální zobrazení seznamu aplikací, nové emotikony s více odstínů pleti, vylepšená detekce spánku, jednodušší čtení na displeji Always-on Display a snadnější přizpůsobení Quick Toggles.

Aktualizace pro řadu Samsung Gear S3 má označení R76*XXU2FTD4, zatímco na Gear Sport dorazí firmware s označením R600XXU1DTD3. Uživatelé v USA a Jižní Koreji by již měli mít k této aktualizaci přístup, ostatní země si musí ještě chvíli počkat. Bixby nemusí být zajímavý pro každého uživatele, ale ostatní funkce zní pěkně. A že Samsung podporuje i takto stará zařízení je jedině plus.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Roman Slováček

17. 5. 2020, 11:09

Hlavně ty emotikony s více odstíny pleti. 🖕

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat