reklama

Counterpoint potvrzuje pokles trhu s telefony

Counterpoint potvrzuje pokles trhu s telefony
2020-05-09T11:30:41+02:00
• 9. 5. 2020

Zdroj: Saudi24.news

Další a zároveň i poslední analýza mobilního trhu potvrzuje pokles zájmu o chytré telefony během 1. čtvrtletí tohoto roku. S aktuálními čísly přispěchala rovněž společnost Counterpoint Research, která ve své statistice nezapomněla promítnout důsledky z globální pandemie koronaviru. Konečný výsledek vesměs kopíruje čísla od ostatních analytiků. Avšak máme k dispozici informace od většího množství výrobců.

Jen dvě výjimky

Všichni výrobci si sice udrželi své pozice v meziročním srovnání, ale pouze značky Xiaomi a Realme se dokázaly dostat do kladných čísel. První jmenovaný prodal o 1,9 milionů zařízení více, čímž navýšil podíl o 2 %. Firma Realme dodala navíc rekordních 4,4 milionů zařízení a díky tomu se dostala ke smetánce, jako je Lenovo nebo LG. Celkově klesl trh o 13 % a bylo prodáno jen 295 milionů zařízení. Tato hodnota mimo jiné odpovídá stavu trhu v roce 2014.

Counterpoint Q1 2020 1464x838x

Zdroj: GSMArena.com

O 2 % dokázal navýšit podíl také kalifornský Apple, který sice dodal méně produktů, ale oproti společnosti Huawei není propad natolik markantní. Analytici z Counterpoint Research obdobně počítají s prohloubením krize během 2. čtvrtletí roku 2020. Čínský trh by měl být nastartován dříve, proto domácí výrobci mohou částečně získat menší náskok například před jihokorejským Samsungem či Applem.

Zdroje: gsmarena.com, counterpointresearch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat