reklama

Zoom uskutečnil svou první akvizici

Zoom uskutečnil svou první akvizici
2020-05-09T13:30:27+01:00
• 9. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zoom zažívá dobré, ale i horší časy. Nedávno jsme psali o tom, že služba měla problémy spjaté s únikem dat uživatelů. Na druhou stranu firma přislíbila 90denní stopku vývoje nových funkcí, aby se zaměřila na problémy s ochranou soukromí a zabezpečení. Ve své poslední snaze o zvýšení bezpečnosti společnost odkoupila Keybase. Jedná se o firmu, která poskytuje šifrované komunikační služby – jako je zabezpečené zasílání zpráv a sdílení souborů. 

Zoom potřebuje zapracovat na bezpečnosti

Ve své tiskové zprávě Zoom uvedl, že v blízké budoucnosti plánuje nabídnout šifrovaný režim schůzek pro všechny placené účty. Když je implementován Keybase, platící uživatelé, kteří plánují schůzky, si budou moci vybrat šifrování typu end-to-end. Toto nastavení zabrání telefonování a zakáže nahrávání schůzek v cloudu. 

Zoom

Zdroj: Engadget

Vzhledem k tomu, že kvůli koronavirové krizi pracuje a učí se tolik lidí z domova, Zoom zažil opravdu raketový nárůst uživatelů. Službu nyní používá více než 300 mil. aktivních uživatelů denně. To je až o 50 % více než na začátku minulého měsíce. Zoom ale podotýká, že čísla zahrnují všechny denní schůzky. To by mělo znamenat, že pokud máte v jeden den pět schůzek, pak se vaše aktivita počítá pětkrát. Ať tak či onak, čím dál tím více lidí používá služby firmy Zoom i přes problémy v oblasti zabezpečení a soukromí. Společnost se ale snaží na svých chybách pracovat. Keybase, který má tým o pouhých 25 lidech, je první akvizicí společnosti Zoom ve své devítileté historii. 

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat