reklama

Adobe začíná vnucovat reklamu na své produkty do mobilu

Adobe začíná vnucovat reklamu na své produkty do mobilu
2020-05-23T19:45:03+02:00
• 23. 5. 2020

Zdroj: phandroid.com

Společnosti se snaží najít nejrůznější možnosti, jak zlepšit postavení svých produktů. Pakliže si objednají reklamu, zpravidla vidíme nějaký banner nebo jiný typ obsahu, nejlépe je vše označení. Bohužel zkouší způsoby, které nejsou moc transparentní a vnucují se doslova uživatelům. Nyní Adobe zkouší stejný formát reklamy jako Microsoft v minulém roce.

Adobe ve stopách Microsoftu

Minulý rok Microsoft vytvořil speciální zkratky pro Android, které se do mobilu dostaly skrze jinou nainstalovanou aplikaci od této společnosti. Nabízely se například v seznamu pro sdílení nebo běžně v seznamu aplikací. Po kliknutí na ně jste byli přesunuti do Obchodu Play, abyste si danou aplikaci nainstalovali. Microsoft ustoupil z této praxe po vlně odporu uživatelů.

Nyní Adobe zavádí podobný princip u aplikací pro Android. Pakliže si nainstalujete jednu z nich, může se vám zobrazit zkratka nebo ikona na jinou aplikaci, kterou nemáte nainstalovanou. I zde o kliknutí jste odkázáni do Obchodu Play.

Adobe Scan app ad screenshot 1080x1866x Adobe Photoshop Express ad screenshot 1080x1920x

Zdroj: androidpolice.com

Dalo by se říci, že se jedná o falešné ikony aplikací, ale naštěstí je lze rozeznat podle toho, že mají v závorce uvedeno „Instal“. Zrovna takový způsob vnucování aplikací asi není moc vhodný a může značně zmást uživatele. Navíc po kliknutí se dočká něčeho jiného, než by očekával.

Adobe tuto techniku začíná testovat, ale vzhledem k tomu, jaká vlna odporu se zvedla u Microsoftu před rokem, odhadujeme, že firma upustí od tohoto nápadu. Pokud ne, asi se dočká nemilého hodnocení aplikací.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat