reklama

Xiaomi pracuje na 144megapixelovém fotoaparátu

Xiaomi pracuje na 144megapixelovém fotoaparátu
2020-04-04T18:25:07+01:00
• 5. 4. 2020

Redmi K30 Pro; Zdroj: Redmi by Xiaomi

Čínské Xiaomi bylo první společností, která na trh uvedla smartphone s 48megapixelovým fotoaparátem. Konkrétně se tak poprvé stalo u modelu Redmi Note 7. Poté společnost představila Redmi Note 8 Pro s 64megapixelovým fotoaparátem. Později se pak na trhu chlubila se 108Mpx fotoaparátem u modelu Mi CC9 Pro / Mi Note 10. 

Xiaomi chce být opět první na trhu

Nyní se ale podle dostupných informací zdá, že Xiaomi bude opět na trhu první. Konkrétně by na trh mělo představit telefon se 144megapixelovým fotoaparátem. Alespoň takovéto informace nyní kolují v zahraničí. Podrobnosti jsou ale prozatím nejasné.

Xiaomi Mi 10 Lite

Zdroj: Xiaomi

Během celého procesu přidávání megapixelů čínský výrobce spolupracoval s konkurenčním jihokorejským gigantem. Samozřejmě se Samsungem, který poskytoval veškeré senzory. Jelikož je Xiaomi jedinou společností, o které je známo, že pracuje na takovémto fotoaparátu, bude s největší pravděpodobností představen u telefonu z řady Mi. 

Ačkoliv je stále velice brzy na to, abychom mohli určit, který konkrétní model získá tento nový fotoaparát, někteří analytici již zmiňují Mi CC10 Pro nebo Mi 10S Pro. Prozatím můžeme jen hádat, který z modelů se nového fotoaparátu dočká. Nicméně, v nadcházejících týdnech bychom se měli dozvědět více informací. S největší pravděpodobností může být novinka představena už ve druhém kvartálu letošního roku.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim