Sony WH-H910N h.ear on 3 s technologií pro potlačení okolního hluku recenze

Sony WH-H910N h.ear on 3 s technologií pro potlačení okolního hluku [recenze]
2020-04-11T14:00:48+02:00
• 11. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

4

Bezdrátová sluchátka Sony WH-H910N h.ear on 3 s technologií pro potlačení okolního hluku jsou navržena tak, aby poskytovala co nejlepší zvukový zážitek. Tomu dopomáhá přítomný aktivní systém potlačení šumu, jenž se nyní stal průmyslovým standardem. 

H.ear on 3 následuje H900N s obnoveným designem, lehčí konstrukcí a podporou pro přehrávání zvuku Hi-Res. Výrobce implementoval také skvělé řešení potlačení šumu z modelu 1000XM3. Námi testovaná sluchátka H910N jsou také o něco cenově dostupnější variantou než 1000XM3. Pokud tedy čekáte na model, který bude technologicky nabušený a nabídne přiměřenou cenu, H910N by mohla být správná volba. 

Sony WH-H910N: pohodlí pro každého

Společnost Sony sluchátka navrhla tak, aby poskytovala co nejlepší zvukový zážitek a velké pohodlí. K tomu dopomáhá také nízká váha, protože sluchátka jsou o 39 gramů lehčí než předchůdce H910N. Váha se nám tak zastavila na 251 gramech. Námi testovaná sluchátka mají plastovou konstrukci, a přestože jsou lehká, v ruce a při nošení je robustnost cítit. Horní část byla taktéž vyladěna pro pohodlné nošení, neboť je zde přítomný nový silikonový polštářek. 

V balení se nachází pouzdro spolu s kabelem USB-C a odnímatelným 3,5mm zvukovým kabelem o délce 1,2 metru. Osobně si myslím, že společnost mohla do balení přidat lepší ochranu pro přenášení sluchátek, než je normální taštička – i vzhledem ke své ceně. 

Pokud sluchátka nejsou používána, lze je pro bezpečné uložené také sklopit a složit. Jedná se o velmi praktickou funkci, která vám umožní snadno sluchátka přenášet. Díky tomu můžete hudbu poslouchat prakticky kdekoli a kdykoli. Sony WH-H910N má na vnější straně měkký matný povrch s vyrytým názvem značky na obou stranách sluchátek. Jednotlivá sluchátka pak mají také nový strukturovaný vzor, jenž dává produktu moderní vzhled. 

Sony WH-H910N

Zdroj: Dotekomanie.cz

Na levé straně sluchátek se nachází tlačítko pro zapnutí/vypnutí, USB-C port pro nabíjení, 3,5mm jack konektor a tlačítko asistenta, kterým aktivujete Google Assistant, Siri nebo Alexa. Jde zde také umístěn NFC čip, který lze použít pro ke spárování s telefonem. Pravé sluchátko je vybaveno dotykovými ovládacími prvky, se kterými je možné přijímat hovory a ovládat přehrávání hudby. 

Sony WH-H910N

Zdroj: Dotekomanie.cz

Stejně jako všechna ostatní nedávno představená sluchátka značky Sony, i H910N podporuje režim Quick Attention. Ten vám v praxi umožní poslouchat okolní zvuky bez pozastavení hudby. To se hodí v situacích, kdy musíte s někým komunikovat, ale nemusíte sundavat sluchátka. Tento režim jsem osobně vyzkoušel a funguje vcelku dobře. Protější stranu jsem slyšel zřetelně, přičemž přehrávaná hudba mi nijak nepřekážela při soustředění se na komunikaci. Navíc díky vylepšenému designu a nově přítomnému zaměření na ergonomii jsou sluchátka H910N skvělým společníkem. Nabízí robustní a lehkou konstrukci a při delší době poslouchání hudby mě nikde netlačil.

Sony WH-H910N: Jak v praxi hrají?

WH-H910N disponuje 25mm ovladači oproti 40mm, které se nacházely v modelu 1000XM3. Sony tvrdí, že sluchátka jsou schopna produkovat stejný zvukový tlak jako konvenční protějšky spolu s podporou zvuku s vysokým rozlišením, LDAC přes Bluetooth 5.0 a Digital Sound Enhancement Engine (DSEE) HX.

DSEE HX technologie je zodpovědná za obnovení kvality zvuku, která byla původně ztracena během hudební komprese, a profil LDAC zajišťuje vysoce kvalitní přenos zvuku přes standardní Bluetooth. 

Sony WH-H910N

Zdroj: Dotekomanie.cz

Musím uznat, že sluchátka poskytují opravdu zajímavou kvalitu zvuku, a to napříč všemi hudebními žánry. Je třeba poznamenat, že i audiofilové mohou být s kvalitou zvuku spokojeni. Koneckonců výrobce zapracoval na výškách, ve kterých nedochází k žádnému znatelnému zkreslení, což je v praxi opravdu příjemné. To mohu osobně potvrdit. Při hlasitém poslechu skladby s výškami jsem totiž nespatřil nijak výrazné zkreslení, ba naopak. Zvuk byl i přesto příjemný a netahal mi uši, tak jako například AirPods či jiná sluchátka v nižší cenové kategorii. Za vyrovnání výšek Sony chválím, protože jsem byl příjemně překvapen. 

Noise cancelling mě uzavřel do vlastního světa

Vyzdvihnout musím také funkci pro potlačení okolních zvuků. Ve chvíli, kdy jsem aktivoval noise cancelling, okamžitě jsem přestal vnímat zvuky okolí a slyšel jen přehrávanou hudbu. Když si vezmu, jak hrají mé AirPody například v metru, poslouchání s H910N je procházka růžovou zahradou. Ze začátku může být funkce nepříjemná. Například já měl pocit, jako kdyby mi někdo silně přiložil dlaně k uším. V tomto případě jde ale jen o zvyk. Po necelé hodině nošení jsem si na tlak v uších zvykl. Je ale škoda, že se zde nenachází osobní optimalizátor pro potlačení šumu. Takovou funkci Sony implementovalo jen v modelu 1000XM3.

Sony WH-H910N Sony WH-H910N

Zdroj: Dotekomanie.cz

Noise cancelling využijete hlavně ve veřejné hromadné dopravě – v metru, autobusu či tramvaji. Osobně ale doporučuji, abyste funkci ve vysoce frekventovaném místě měli pro jistotu vypnutou. Při přecházení přechodů a podobně je důležité slyšet okolní zvuky. 

Sony WH-H910N sluchátka

Zdroj: Dotekomanie.cz

H910N lze spárovat s doprovodnou aplikací Sony Headphone Connect, která je k dispozici pro operační systém Android a iOS. Aplikace je vybavena ekvalizérem či adaptivní možností ovládání zvuku. S aplikací také velice rychle můžete ručně sluchátka doladit. Osobně jsem ale aplikaci příliš nepoužíval, spíše jen zjišťoval, co umí. Vyhovovalo mi totiž tovární nastavení sluchátek. 

Sony WH-H910N sluchátka

Zdroj: Dotekomanie.cz

Adaptivní ovládání zvuku ale funguje dobře v různých situacích. Sluchátka mohou také pracovat v kabelovém režimu pomocí 3,5 mm kabelu, který je součástí balení. Ten se hodí například pro připojení k PS4 ovladači. 

Celkově, pokud hledáte skvělý zážitek z poslechu s jasným zvukovým podpisem a působivými schopnostmi produkce zvuku ve vysokém rozlišení, H910N vás dle mého názoru nezklame.

Životnost baterie

Sony tvrdí, že tato sluchátka na jedno nabití vydrží zhruba 35 hodin bez zapnuté funkce pro potlačení okolního zvuku (nosie cancelling). Při mém použití byla tato sluchátka schopna přehrávat hudbu 31 až 32 hodin, a to není špatné. 

Bezdrátová sluchátka

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zdá se ale, že Sony také zapracovalo na době nabíjení. Všiml jsem si, že se model H910N dobíjejí rychleji než XB900N. Dle specifikací se sluchátka plně nabijí do pěti hodin pomocí USB-C kabelu (součástí balení). Osobně jsem čas dobíjení hlouběji nezkoumal, ale kolem pěti hodin jsem se určitě pohyboval. 

Závěr

Bezdrátová sluchátka WH-H910N h.ear on 3 s technologií pro potlačení okolního hluku mě velmi zaujala. Zapůsobila na mě svým designem, lehkou konstrukcí a skvěle vyladěnou funkci noise cancelling. Sony sluchátka prodává na svém českém e-shopu za 8 318 Kč vč. DPH a PHE poplatku. Nechci hodnotit úplně cenu, nad tou se musí zamyslet každý z vás, zda je vyhovující, či nikoliv. 

Osobně si myslím, že cena/výkon je vyhovující. Pokud navíc často cestujete dopravními prostředky (autobus, tramvaj, letadlo či metro), sluchátka oceníte. Hodí se ale také během pracovní doby, protože ani po několika hodinách používání vás nebudou tlačit. Osobně mě sluchátka ani jednou netlačila, a to k tomu nosím dioptrické brýle. 

Suma sumárum jde o nejlepšího uchazeče v této cenové kategorii. Hledáte-li nejlepší uživatelskou zkušenost, ale nejste ochotni připlatit si za vyšší model 1000MX3, tato varianta vše vynahradí. 

Za poskytnutí produktu pro účely testování děkujeme společnosti Sony. Sony WH-H910N zakoupíte ZDE

Sony

Zdroj: Sony

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Společnost Bilibili dnes oznámila, že dosáhla dohody se společností Sony Corporation of America, podle které bude mateřská společnost PlayStation investovat přibližně 400 milionů dolarů do čínské platformy pro online video a mobilní hry.

Očekává se, že dohoda bude zítra uzavřena a poskytne společnosti Sony téměř 5% podíl v Bilibili. Obě společnosti také prozkoumají potenciální partnerství „v oblasti zábavního průmyslu na čínském trhu, včetně anime a mobilních her“.

„Strategické investiční a obchodní spolupráce dále sladí naše cíle, abychom našim uživatelům přinesli nejlepší obsahové nabídky a služby obsahu, protože zvyšujeme naši tuzemskou pevnost v oblasti animací a mobilních her,“ řekl generální ředitel Bilibili Rui Chen. „Těšíme se na společné úsilí v zájmu naplnění obrovských a rostoucích potřeb zábavy v Číně.“

Martin Bechný

11. 4. 2020, 22:59

Myslím že se více vyplatí koupě Sony 1000MX3 jsou teď o něco málo levnější na Datartu něco kolem 7 000kc což je super cena.

Vyborny komentar, nema chybu

Zdeněk Koutský

VIP 11. 4. 2020, 22:19

Johane, děkuji za pozitivní komentář. Jsem rád, že se vám recenze líbí.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat