iPad Pro s Mini-LED displejem dorazí v roce 2021

iPad Pro s Mini-LED displejem dorazí v roce 2021
2020-04-18T11:30:47+02:00
• 18. 4. 2020

Zdroj: Apple

1

Uvedení nového 12,9palcového iPad Pro s technologií Mini-LED může být přesunuto až na rok 2021. Takové zpoždění Applu zřejmě nikdo nebude zazlívat, protože se tak stalo z důvodu komplexního designu panelu. S touto informací ale nepřišla samotná firma, ale analytik Jeff Pu. 

iPad Pro s Mini-LED panelem nabere zpoždění

Už v prosinci loňského roku analytik Ming-Chi Kuo, kterého všichni moc dobře známe, uvedl, že Apple vyvíjí až šest produktů s novou technologií Mini-LED. Jedním z těchto produktů je právě zmíněný 12,9palcový iPad Pro s čipem A14X. Ten měl být podle analytika původně představen ve třetím čtvrtletí letošního roku. Takový měl být plán Applu ještě před vypuknutím pandemie COVID-19. Bylo by tedy pochopitelné, kdyby se představení přesunulo kvůli přerušené spolupráce s dodavatelským řetězcem, který měl v Číně zákaz vykonávat činnost (kvůli koronaviru). Samotní inženýři firmy jsou nyní nuceni pracovat z domova. 

iPad Pro

Zdroj: MacRumors

Minulý měsíc pak leaker Jon Prosser prozradil, že nový iPad s 5G a čipem A14X dorazí ještě na konci letošního roku. Ten ale nebude mít žádné významné hardwarové změny. Ty by měly dorazit až začátkem roku 2021, kdy bychom se měli dočkat modelu s novým Mini-LED displejem. 

Apple minulý měsíc aktualizoval iPad Pro, ten ale přinesl velmi zanedbatelné inovace. V podstatě mezi novinky patří procesor A12Z Bionic, širokoúhlý fotoaparát, skener LiDAR pro rozšířenou realitu a lepší mikrofony. 

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Martin Jeřábek

VIP 18. 4. 2020, 16:52

Mini-led není o nic jiný než Oled, to co bude revoluce bude micro-led

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat