reklama

LG Innotek nemusí dodat moduly pro iPhone včas

LG Innotek nemusí dodat moduly pro iPhone včas
2020-03-04T11:30:54+01:00
• 4. 3. 2020

Zdroj: MacRumors

Dodavatel kamerového modulu iPhonu, společnost LG Innotek, uzavřel jednu ze svých továren poté, co jeho zaměstnanec měl pozitivní testy na koronavirus. Továrna se nachází v Jižní Koreji v provincii Gumi, poblíž města Daegu. Právě v této oblasti byla nahlášena a potvrzena většina případů koronaviru v Jižní Koreji. Zástupce společnosti pak pro agenturu Reuters uvedl, že celý závod bude začátkem tohoto týdne uzavřen kvůli dezinfekci. 

LG Innotek řeší koronavirus

Zveřejněná zpráva rovněž uvádí, že jihokorejský Samsung byl také nucen zavřít jednu ze svých továren v Gumi – opět kvůli zaměstnanci, který byl nakažen koronavirem. Továrna by se však v tomto případě měla znovu plně otevřít už v úterý. 

LG Innotek

Zdroj: MacRumors

Společnost LG Innotek je ale pro Apple velice důležitým dodavatelem. Zůstává tak otázkou, zda se továrna v úterý opět otevře či bude stále v dezinfekčním procesu. Pokud výrobní proces bude odstaven na krátkou dobu, pravděpodobně nebude mít žádný velký dopad na celkovou výrobu nového iPhonu. 

Před několika dny Tim Cook v rozhovoru pro Fox Business prohlásil, že je velmi optimistický ohledně aktuální situace. Co se týká čínského trhu, zde CEO společnosti Apple řekl „cítím, že Čína dostává koronavirus pod kontrolu“. Uvidíme tedy, zda toto období nebude mít vliv na vydání nových telefonů. Doufejme, že se vše brzy vrátí do normálu.

 

 

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim