reklama

Apple zaplatí tučnou pokutu za porušení Wi-Fi patentu

Apple zaplatí tučnou pokutu za porušení Wi-Fi patentu
2020-02-01T16:30:50+01:00
• 1. 2. 2020
2

Téměř čtyři roky poté, co kalifornský technologický institut žaloval Apple a Broadcom za údajné porušení čtyř patentů univerzity na přenos dat prostřednictvím Wi-Fi, se nyní federální porota rozhodla, že obě společnosti skutečně patenty porušily. Následně porota udělila společnosti Caltech náhradu škody ve výši 1,1 mld. dolarů – tuto částku musí Apple a Broadcom uhradit. 

Apple čeká pokuta ve výši téměř jedné miliardy

Podle zprávy ze soudní síně se porota rozhodla nařídit Applu zaplatit 837 mil. dolarů, přičemž druhý jmenovaný jen 270 mil. dolarů. S největší pravděpodobností je tato částka založena na hypotetickém odhadu firmy Caltech. Odhad by se měl totiž zakládat na ceně licenčních poplatků z roku 2010. 

Apple

Caltech tak usoudil, že společnost z Kalifornie dluží za jednotlivé zařízení zhruba 1,40 dolarů a Broadcom cca 26 centů. Nutno podotknout, že Apple a Broadcom porušily patenty týkající se přenosu dat pomocí Wi-Fi 802.11n a 801.11.ac. 

Aby se Apple vyhnul pokutě, tak ve své výpovědi uvedl, že čipy vlastně pořídil od Broadcomu. Pokud by tomu skutečně tak bylo, firma by žádné patenty neporušila. Federální porota však uvedla, že na tohle se zde opravdu nehraje. Nyní bude zajímavé sledovat, zda se firma Caltech rozhodne žalovat i jiné výrobce, kteří používají stejnou technologii. Apple samozřejmě zahraničním médiím potvrdil, že má v úmyslu se proti tomuto usnesení odvolat. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Zase Apple, banda zlodejov!!!!!! S kazdym sa len sudia. Mal by ich uz niekto zrusit!!!!!

Martin Jeřábek

1. 2. 2020, 17:34

Jen ať platí a pořádně, si myslí že jim vše Emerikanum projde? Těžko teď budou těžce platit! A dobře jim tak!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim