reklama

iPhone 12 může být stejně výkonný jako MacBook Pro 15″

iPhone 12 může být stejně výkonný jako MacBook Pro 15″
2020-01-21T11:30:55+02:00
• 21. 1. 2020

Spekulací ohledně nového iPhonu 12 každým dnem přibývají. Nejnovější informace se týkají jeho hnacího motoru, kterým bude procesor Apple A14. Ten má jako jeden z prvních čipů být vyroben 5nm procesem, což je skok po dvou letech ze sedmi nanometrů. Nová analýza serveru MacWorld.com pak dokonce uvažuje, že výkon může být srovnatelný s Macbooky Pro.

Apple A14 bude vyroben novou technologií

Analytik předpokládá, že plocha samotného čipu bude letos přibližně stejná, a to 100 mm2 . Díky skoku ze 7 nm výrobního procesu na 5 nm se zvýší hustota tranzistorů. Na stejnou plochu se jich tak má vejít až 15 miliard. A to je srovnatelný počet s nejlepšími procesory u počítačů. Nárůst výkonu má být prý takový, že benchmark multi-core testu Geekbench může mít stejné hodnoty jako u 15palcových MacBooků Pro s šesti jádry.

Ve finále spolu s operační pamětí 6 GB má být iPhone 12 a čipem Apple A14 při hraní her výborná kombinace. Nárůst grafického výkonu ve hrách má být kolem padesáti procent. Mimo to i tzv. Neural Engine, což je speciální koprocesor pro machine learning a podobné záležitosti, má dostat více jader. Přístup k internetu přes 5G sítě má zajistit modem Snapdragon X55 od Qualcommu, který již známe z některých telefonů s Androidem.

Zdroje: macworld.com, ww.9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim