reklama

Instagram začíná varovat uživatele před urážlivými popisky

Instagram začíná varovat uživatele před urážlivými popisky
2019-12-19T15:00:46+01:00
• 19. 12. 2019

Zdroj: The Verge

Mobilní sociální síť Instagram počínaje dnešním dne začne své uživatele varovat před potenciálně urážlivým příspěvkem. S touto informací přišla samotná společnost prostřednictvím své tiskové konference.

Instagram chce snížit online šikanu

Společnost Instagram jde opět do boje proti urážkám. Tentokrát bude upozorňovat na urážlivé příspěvky. Jak vše bude fungovat? Když budete chtít zveřejnit příspěvěk a Instagram odhalí potenciálně urážlivý popisek u fotografie či videa, okamžitě vás na to upozorní. 

Pokud si tedy umělá inteligence usmyslí, že se chystáte zveřejnit urážlivý popisek, aplikace vám zobrazí varování s tím, že vás vyzve k úpravě titulku. Ovšem to neznamená, že byste nemohli příspěvek s potenciálně urážlivým popiskem zveřejnit – varování totiž můžete ignorovat a pokračovat dále. 

Nová funkce vychází z podobného nástroje poháněným umělou inteligencí, která byla Instagramem představena již v červenci. Původně byl nástroj určen pro komentáře, respektive odhalení urážlivých textů. Společnost se k nové funkci vyjádřila tak, že „varování na potenciálně urážlivé popisky má snížit šikanu na platformě.“

Rozdíl oproti jiným nástrojům je ten, že Instagram více spoléhá na uživatele, který si má překročení hranice všimnout. Instagram oznámil, že se nová funkce pomalu a jistě rozšiřuje, přičemž v příštích měsících se rozšíří globálně.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim