reklama

Google Fotky testují zoom pro videa

Google Fotky testují zoom pro videa
2019-12-23T18:00:31+01:00
• 23. 12. 2019

Grafika: Google.com

Nedávno jsme se dočkali oznámení chatu v aplikaci Google Fotky, ale očekáváme další novinky, o kterých jsme se dozvěděli před několika měsíci. Nyní se ukazuje, že jedna z nich se začíná testovat mezi uživateli. Konkrétně jde o možnost zoomu u videí.

Google Fotky a zoom

Aplikace Google Fotky nabízí možnost přiblížení si jakéhokoliv obrázku pomocí dvojitého poklepání, nebo skrze gesto se dvěma prsty známé jako pinch-to-zoom. Právě tento typ se nyní objevuje v aplikaci Google Fotky ve verzi 4.33 u videí.

Při přehrávání tedy budete moci jednoduše pomocí gesta si přiblížit jakoukoliv číst videa, přičemž video se bude přehrávat dál. Vzhledem k tomu, že se může jednat o poměrně náročnou funkci pro některé slabší smartphony, tak asi nebude dostupná pro každého, ale to jen odhadujeme.

V tuto chvíli se funkce jako taková jen testuje, přičemž může být k dispozici jen pro některé uživatele v rámci A/B testování, případně k aktivaci dochází skrze servery Googlu. Google bude muset tuto funkci značně optimalizovat, jelikož gesto pinch-to-zoom již nyní funguje ale v opačném používání. V takovém případě dojde k zavření videa. Navíc se musí počítat s optimalizací pro Android 10 a gesty pro ovládání.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim