reklama

Google Fotky získávají chat pro komunikaci mezi uživateli

Google Fotky získávají chat pro komunikaci mezi uživateli
2019-12-03T19:30:56+01:00
• 3. 12. 2019

Zdroj: Google.com

Před dvěma měsíci se podařilo zachytit, že Google chystá další komunikační službu, tentokrát zakomponovanou přímo do Google Fotek. Právě dnes tuto novinku představil, ale to ještě nutně neznamená, že jste ji nemohli mít ve svém zařízení. Mohli jste být zařazeni do testování, aniž byste o tom věděli.

Komunikace v Google Fotkách

Google Fotky je poměrně robustní nástroj na fotografie a videa, byť mnozí do dnešního dne vyčítají Googlu, že ukončil populární službu Picasa, která měla k dispozici i vlastního klienta pro počítače. Do této chvíle jste mohli sdílet alba nebo jednotlivé snímky či videa s kýmkoliv, přičemž byly k dispozici komentáře, kde šlo o „lajkovat“ snímky.

Nyní se ale nabízí jednoduchý komunikační klient, který přináší chat přímo do Google Fotek. V podstatě se zde počítá i s vytvořením skupinové konverzace, přičemž ona samotná může obsahovat až 20 000 snímků. I zde se nabízí možnost „lajkování“ snímků, ale ve své podstatě se jedná o velmi strohý chat.

Novinka je dostupná pro Android, iOS i web, ale otázkou je, jak dlouho vydrží. Stačí například zmínit chat ve službě Youtube, který byl nakonec ukončen, jelikož tuto formu komunikace používalo velmi málo lidí. Dá se tedy předpokládat, že pokud se chat v Google Fotkách neujme, zřejmě se dočkáme konce za nějakou dobu. Na druhou stranu se může jednat o nejjednodušší a nejrychlejší formu komunikace v rámci sdílení snímků.

Zdroje: blog.google, droid-life.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim